Maşina lui Nicolae Ceauşescu, scoasă la vânzare de ANAF

Mașina Aro condusă cândva de Nicolae Ceaușescu va fi pusă la vânzare de ANAF, potrivit playtech.ro.
Romania TV
22 dec. 2018, 09:37
Maşina lui Nicolae Ceauşescu, scoasă la vânzare de ANAF

După ce anul acesta instituția a scos la vânzare chiar și mărci de lux ca Mercedes, BMW, Audi la prețuri de nimic, de la începutul lui 2019 o să ai ocazia să cumperi o mașină care a aparținut chiar lui Nicolae Ceaușescu.

Este vorba de un Aro fabricat în 1977 la fosta uzina auto de la Câmpulung. După Revoluție, mașina a intrat în posesia lui Ovidiu Tender, un om de afaceri condamnat anul acesta la 12 ani de închisoare în dosarul falimentării combinatului CAROM.

Automobilul de teren Aro pare bine întreținut, după cum se vede în imaginile publicate de agenție, este perfect funcționat și nu are la bord decât 72.400 de kilometri. În plus, este un model nou, făcut special pentru cuplul Ceaușescu.

Prețul de pornire al mașinii Aro este de 137.400 de lei, iar licitația urmează să fie organizată pe 31 ianuarie 2019 la sediul ANAF din București.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Kyros Vassaras, prima măsură după scandalul izbucnit la finalul meciului Universitatea Craiova – Dinamo 2-1: “I-a convocat de urgență!”
Capital.ro
Lege la bloc pentru lista de întreținere. Locatarii pot fi puși să plătească după estimări. Cum se face regularizarea
Playtech.ro
Povestea „superleului”. Cel mai mare falsificator de bani din România, demascat de o greșeală minusculă. Bancnotele lui au păcălit chiar și SRI
Adevarul
Succesul lui Chivu, clădit pe o tragedie și pe alegeri bine făcute. Cristi a transformat în combustibil durerea care i-a marcat tinerețea
wowbiz.ro
Oana Lis este în doliu! Vedeta trece prin momente extrem de dificile: „S-a dus mamaie…Of”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
Nicu Ceaușescu a izbucnit și i-a amenințat pe jucători sub privirile lui Gino Iorgulescu: ”Vă bateți joc! Dacă nu jucați, pun Internele pe voi!”
MediaFlux
Cristi Chivu, primele declarații după ce a câștigat campionatul din Italia: Staff-ul meu merită multe laude
stirilekanald.ro
Știrea momentului: Nicușor Dan și Maia Sandu...
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR