MasterChef. Concurenţii au avut un şoc când au văzut igredientele de sub cutia misterelor

MasterChef, MASTERCHEF 20 OCTOMBRIE 2014. Prima proba de luni seara la MasterChef i-a pus pe concurenti fata in fata cu o adevarata provocare. Aspirantii la marele premiu si-au folosit creativitatea pentru a transforma ingrediente banale in preparate demne de MasterChef.
Romania TV
20 oct. 2014, 19:40
MasterChef. Concurenţii au avut un şoc când au văzut igredientele de sub cutia misterelor

MasterChef, MASTERCHEF 20 OCTOMBRIE 2014. Participantii de la MasterChef au avut la dispozitie 45 de minute sa-si foloseasca imaginatia la cutia misterelor si sa-i impresioneze pe chefi cu talentul de a transforma ingrediente banale in preparate gustoase, demne de MasterChef.

Proba le-a pus mari probleme concurentilor, care au gatit preparate asemanatoare: supe, piureuri, rulade si omlete. Potrivit masterchef.protv.ro, trei concurenti s-au facut remarcati in fata chefilor: Rasty, Odette si Greta, iar Odette a fost declarata castigatoare. Concurenta a primit imunitate si nu a gatit la a doua proba, dar a ales modalitatea de preparare prin care au gatit colegii sai: posarea. VEZI VIDEO AICI

Vezi şi: MASTERCHEF 20 OCTOMBRIE 2014: Testul sub presiune

MASTERCHEF 20 OCTOMBRIE 2014. Dintre toate preparatele, chefii vor gusta doar trei, insa doar unul va putea iesi castigator si astfel va obtine imunitate pentru urmatoarea proba care va aduce noi surprize, deoarece pe langa sarcinile trasate de castigatorul Cutiei misterelor, Chef Patrizia Paglieri, Chef FOA si Chef Adrian Hadean vor adauga si ei noi cerinte care ii vor pune in dificultate pe concurenti. Sase dintre cele mai slabe farfurii vor intra la testul sub presiune, iar cei care nu vor face fata, vor intra la un ultim test care va decide de aceasta data cine va parasi competitia.

Ultima proba ii va pune in dificultate pe concurentii care nu i-au convins pe chefi cu preparatele anterioare si vor fi nevoiti sa gateasca folosind ingredientele testului sub presiune. Talentul si inspiratia acestora vor fi aspru judecate de catre chefi, care vor alege cine merita sa ramana si cine va pleca acasa.

In fiecare saptamana, MasterChef vine cu portie dubla de competitie culinara, unde doar cei mai buni rezista probelor de foc la care sunt supusi si reusesc sa atinga standardele impuse de cei trei chefi.

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Soția lui Costel Corduneanu tună și fulgeră! Ce s-a întâmplat după moartea lui: ”S-ar putea să se trezească balaurul” | FOTO
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Zodiile care dau lovitura până pe 21 iunie. Patru nativi au noroc în viață și în plan financiar
Capital.ro
Se dau banii de taxe înapoi! Băncile trebuie să returneze banii. Peste 100.000 de clienți sunt vizați
Playtech.ro
Județul din România cu fenomene geologice unice în lume. Cei care ajung aici spun că peisajul nu pare de pe Pământ
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul lider din istorie care vorbește oficial despre ieșirea țării sale din NATO: „Neutralitatea ar putea fi mai bună”
wowbiz.ro
Irinel Columbeanu, de negăsit! Nimeni nu reușește să dea de fostul afacerist de zile întregi. Ce spune patronul azilului din Ghermănești despre întreaga situație?
Spynews
Cod galben de caniculă în 13 județe și în București. Harta zonelor în care temperaturile cresc până la 36 de grade Celsius
Spynews
Claudia Pătrășcanu nu se lasă! După ce a pierdut procesul cu Bianca Drăgușanu, cântăreața își încearcă încă o dată norocul în instanță
Evz.ro
Donald Trump, anunț de ultimă oră. Ayatollahul Khamenei este o țintă ușoară. Update
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Cod galben de caniculă și disconfort termic în sudul României! Temperaturile maxime vor atinge 36 de grade Celsius
Cancan.ro
BREAKING | Delia Gaspar a murit într-un accident rutier cumplit, la doar 34 de ani 😢
Playsport.ro
Insula din România știută de puțini: locul ascuns cu cai sălbatici, cândva cuib al infractorilor, azi paradis uitat
Capital.ro
Taxă obligatorie în România. Șoferii care achită până la 5.315 lei. Decizia se aplică de la 1 iulie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Delia a fost omorâtă! Cei doi copii ai săi au fost martorii momentelor tragice! Imaginile groazei, din locul în care femeia și-a dat ultima suflare
Data la care vor fi reîncărcate cardurile sociale 2025: Suma de bani pe care urmează să o primească românii
MediaFlux
Ajutoare pe card pentru 3,5 milioane de gospodării. Anunț oficial de la Ministerul Energiei
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Mugur Isărescu are probleme în afacerile familiei