Medic rezident la ATI, găsit mort în casă. Primele date arată că ar fi vorba despre o sinucidere

Anchetă de amploare în cazul tinerei de 25 de ani care a fost găsită moartă în garsoniera pe care o închiriase de doar câteva zile. Polițiștii încearcă acum să afle de unde a procurat tânăra medicamentele cu care s-a omorât, pentru că acestea nu se găseasc pe piață.
Alina Costache
08 nov. 2021, 12:22
Medic rezident la ATI, găsit mort în casă. Primele date arată că ar fi vorba despre o sinucidere

O tânără în vârstă de 25 de ani, medic rezident la ATI, a fost găsită moartă în garsoniera pe care o închiriase de doar câteva zile. Cel care a alertat Poliţia a fost chiar fratele ei, care s-a îngrijorat după ce tânăra nu a mai răspuns la telefon. Pentru că uşa era încuiată, a apelat la proprietarul garsonierei pentru a face rost de cheie. Au găsit-o pe tânără întinsă pe jos, decedată.

„Poliţiştii municipiului Cluj-Napoca au fost sesizaţi în jurul orei 10,36 cu privire la faptul că o tânără ar fi decedat într-o locuinţă din Cluj-Napoca. La faţa locului poliţiştii au identificat o tânără de 25 de ani, din acelaşi municipiu, cu privire la care echipajele medicale deja prezente la faţa locului au declarat, din nefericire, faptul că aceasta nu mai prezenta semne compatibile cu viaţa”, informează IPJ Cluj.

Citeşte şi: O profesoară din Câmpulung a murit în prima zi de şcoală

Lângă corpul ei, poliţiştii au găsit şi un cocktail de medicamente pe care tânăra şi l-ar fi înjectat, iar prima ipoteză luată în calcul de anchetatori este cea a sinuciderii.

Trupul neînsufleţit al tinerei a fost transportat la IML, în vederea efectuării necropsiei. Anchetatorii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă şi urmează să stabilească ce s-a întâmplat în garsoniera tinerei şi cum a făcut rost de medicamentele pe care şi le-ar fi injectat pentru că vorbim despre nişte medicamente care nu se găseasc pe piața liberă.

Femeia de 25 de ani găsită moartă abia terminase medicina şi lucra ca medic rezident în secţia de ATI a Spitalului Judeţean Cluj.

Citeşte şi: Constantin Enceanu rupe tăcerea. Ce i-a spus Petrică Mîţu Stoian după ce s-a vaccinat anti-COVID printre primii. „Vreau să mor în glorie”

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Lionel Scaloni, OUT de pe banca tehnică a Argentinei? A plecat în lacrimi din conferința de presă
Capital.ro
Poate angajatorul să te oblige să faci ore suplimentare? Ce prevede legea în astfel de situații
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
De anul viitor, elevii ar putea fi puși să meargă la biserică pentru a fi evaluați la Religie. Expert: „O sursă generatoare de inechitate”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul. Reacția conducerii
MediaFlux
Ce e interzis să faci pe 20 iulie! Sărbătoare mare în calendarul ortodox
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România