Medici ameninţaţi cu pistolul în spital la Constanţa – video

Mai mulţi medicii au fost ameninţaţi cu pistolul în spital, informează România TV. S-a întâmplat la Constanţa.
Romania TV
27 ian. 2020, 08:36
Medici ameninţaţi cu pistolul în spital la Constanţa - video

Atac cu pistolul a avut loc la Spitalul Județean Constanța. Medicii de la Pediatrie au fost amenințați cu pistolul de tatăl unui copil care se simtea rău si a fost adus la urgențe. Agenții de pază ai spitalului au intervenit în forță.

„Azi-noapte, în jurul orei 1:30, agenții Zip Escort, care asigurau serviciul de pază în cadrul Spitalului Județean de Urgență Constanța, și-au alertat colegii de intervenție, comunicându-le că un bărbat în jur de 30 de ani, care părea în stare de ebrietate, amenință cu arma în secția de Pediatrie. Agenții de intervenție au răspuns apelului imediat, imobilizând persoana înarmată, asupra căreia au găsit un pistol cu bile și un spray paralizant, arme de care a făcut uz amenințând personalul medical, întrucât își pierduse răbdarea să mai aștepte consultul copilului”, au precizat reprezentanții Zip Escort, citaţi de ZiuaConstanta.ro.

După imobilizare, paznicii au anunţat Poliția. Bărbatul agresiv a fost ridicat de poliţişti.

„Am fost sesizați în jurul orei 1.30 de către angajații firmei de pază cu privire la faptul că un bărbat, de 32 de ani, manifesta un comportament recalcitrant, fiind sub influența băuturilor alcoolice. Din primele verificări, persoana în cauză a fost imobilizată de agenții de pază, asupra sa fiind găsite un pistol de tip airsoft și un spray lacrimogen.

În cauză se efectuează cercetări, fiind deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Constanța, Andreea Iliescu, citată de Ziua de Constanţa.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Revoluție în medicina dentară! Terapia care ar putea regenera dinții, testată pe oameni în Japonia. Dr. Yazan Aqrabawi: „Moment de cotitură”
Capital.ro
Proprietarii din București care trebuie să dea banii înapoi. Rate pe 5 ani sau ipotecă pe 15 ani pentru consolidări
Playtech.ro
Elevii revin la școală miercuri, 15 aprilie. Câte zile libere mai au până la vacanța de vară
Adevarul
Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor. Fost consilier prezidențial: „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
”Dacă nu era Lucescu, Steaua nu câștiga Cupa Campionilor”. Mesajul primit de Florin Prunea, în direct, din partea unui ultras stelist important
MediaFlux
VIDEO Momente emoționante la înmormântarea lui Mircea Lucescu! A fost aplaudat prelung
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj