Medicii, decizie disperată în cazul Denisei. Familia cântăreţei este distrusă de durere

Problemele par să fie din ce în ce mai grave pentru Denisa Manelista. Cântăreaţa a fost mutată la o clinică privată. Medicii sunt îngrijoraţi de starea ei de sănătate.
Alina Costache
19 mai 2017, 20:07
Medicii, decizie disperată în cazul Denisei. Familia cântăreţei este distrusă de durere

După ce, de-a lungul ultimelor săptămâni, starea de sănătate a Denisei Manelista părea că se îmbunătățește, medicii au ajuns, din păcate, la o concluzie dură. Cântăreaţa nu se simte deloc bine. Familia cântăreței a internat-o pe vedetă la o clinică privată din Capitală, aceeași la serviciile căreia au apelat de când a început coșmarul.

Surse din preajma artistei susțin chiar că o parte din vina deteriorării stării ei de sănătate o poartă tocmai tratamentul naturist care ar fi trebuit să o salveze și care ar fi ajuns să-i hrănească tocmai boala.

Citeşte şi: Minodora a izbucnit în lacrimi ÎN DIRECT. „Denisa nu e bine, nu are…”

Mama ei, Geta, este în stare de şoc. Femeia a fost fotografiată în balconul apartamentului fiicei sale. Distrusă de durere, femeia plânge în palme. Lângă ea este o altă rudă care pare copleşit de durere. Înainte de a intra în casă, mama cântăreţei şi-a şters lacrimile pentru ca Denisa să nu o vadă în această stare, lucru care ar fi afectat-o cu siguranţă.

Vezi si: Ambulanţa, chemată de urgenţă acasă la Denisa Manelista. Mama cântăreţei, surprinsă în timp ce plânge pe balconul apartamentului

Potrivit unor surse medicale, Denisa Manelista nu ar mai avea nicio şansă de supravieţuire, iar tratamentul pe care l-a urmat la domiciliu nu a dat rezultate în ultimele zile.

„Un echipaj SMURD a ajuns la blocul din Berceni. Denisa a fost preluată de urgenţă şi dusă la spital. Arăta înfiorător, sărăcuţa! Faţa i s-a uscat, pomeţii erau proeminenţi. În schimb, avea picioarele umflate. Imaginea era, pur şi simplu, horror”, a povestit un apropiat al Denisei.

Denisa Manelista, apel pentru amici: „Rugati-vă pentru mine”

„Am început să mă simt mai bine. Dacă ieri eram la nota 0, acum sunt la nota 5. Deja simt anumite îmbunătățiri, am început, cred eu, lentul și lungul proces de vindecare. Vitalitatea începe să revină în mine. Și medicii au constatat că sunt mai bine. Nu pot spune acum mai multe, dar cred că va fi bine. Rugați-vă pentru mine”, a mai transmis Denisa Manelista.

De altfel, de câteva zile, pe lângă tratamentele medicale specifice bolii de care suferă, Denisa a început și un tratament complementar, naturist. Astfel, zi de zi, Denisa bea sucuri de sfeclă roșie, morcovi și măr și face perfuzii cu vitamina C și speră la o minune care să o vindece și care să o facă, din nou, să se bucure de vâsta de 27 de ani.

Citeşte şi Denisa Manelista, anunţ de ultimă oră. Prietenii ei sunt la pământ

Denisa Răducu, celebră în România sub numele de Denisa Manelista, pare să fie într-o situație extrem de delicată. Mai exact, ne-au dezvăluit surse din apropierea cântăreței care a făcut, de-a lungul timpului, furori cu frumusețea și cu talentul ei, suferă de o boală extrem de gravă, o boală care, încet-încet, o macină. Mai exact, pare-se, ea are probleme medicale asemănătoare cu cele avute de Ileana Ciuculete.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Tânără găsită moartă pe un câmp din Bihor. Fata ar fi fost ucisă de un bărbat eliberat din pușcărie pentru bună purtare. Acesta fusese închis 14 ani
Capital.ro
Doliu în lumea filmului! Un iubit actor a murit la doar 35 de ani. A publicat un mesaj tulburător pe Instagram
Playtech.ro
Cum poţi pierde moştenirea la notar doar din cauza unor cuvinte. Ce nu ai voie să spui la succesiune
Adevarul
Escrocherie „made in Romania” în California: Cum foloseau trei bărbați o sticlă de ulei pentru a convinge vânzătorii că au motoarele distruse
wowbiz.ro
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu! Va reveni sau nu antrenorul pe banca tehnică: „O perioadă foarte dificilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O elevă de 18 ani a fost găsită moartă pe un câmp din Bihor. Principalul suspect ar fi un îngrijitor de la ferma unde tânăra făcea practică
iamsport.ro
Rapid i-a tăiat indemnizația lunară de 1500 de lei unei legende a clubului: ”Nu ne mai respectă!”
MediaFlux
Curent electric gratuit pentru români. În ce intervale se oferă
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi