Mega-spectacol în memoria lui Petrică Mîţu Stoian. Cântăreţi de marcă ai scenei româneşti promit o „Seară magică de Crăciun”, presărată cu momente emoţionante dedicate regretatului artist mehedinţean

Mari artiști ai scenei românești vor urca pe scena Sălii Palatului, pe 18 decembrie 2021, pentru a susţine un mega-spectacol care să celebreze sărbătorile de iarnă. La acest concert ar fi trebuit să participe şi regretatul Petrică Mîţu Stoian. El nu va mai fi prezent, dar colegii de scenă vor susţine momente speciale, cu mare încărcătură emoţională, în memoria regretatului interpret mehedinţean.
Oana Anghel
13 dec. 2021, 16:20
Mega-spectacol în memoria lui Petrică Mîţu Stoian. Cântăreţi de marcă ai scenei româneşti promit o

Mega-spectacol în memoria lui Petrică Mîţu Stoian. Pe scenă vor urca nume mari ale muzicii populare, uşoare şi de petrecere, dar şi actori: Steliana Sima, Constantin Enceanu, Mariana Ionescu Căpitănescu, Jean de la Craiova, Maria Dragomiroiu, Fetele din Botoşani, Nicu Paleru, Gelu Voicu, Valentin Sanfira şi Codruţa Filip, Vasile Muraru şi Valentina Fota, Annes, Anca Ţurcaşiu, Vasilica Tătaru şi Ciro de Luca.

Spectacolul va fi prezentat de Raoul. Regia spectacolului este semnată de Cosmin Man, specialist în folclor și realizator Etno TV.

Mega-spectacol în memoria lui Petrică Mîţu Stoian

Spectacolul va avea loc pe 18 decembrie, la Sala Palatului, începând cu orele 18.00, cu respectarea normelor sanitare în vigoare. Astfel, accesul spectatorilor în sală se va face în baza biletului valabil și a Certificatului Verde, respectiv a unuia dintre următoarele documente:

Citeste si Lovitură de teatru în lupta pentru averea lui Petrică Mâţu Stoian. Ce se întâmplă cu banii din drepturile de autor

– dovadă oficială care atestă vaccinarea anti SARS-CoV-2 (minim 10 zile de la finalizarea schemei de vaccinare);

– dovadă medicală a faptului că se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi şi a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu SARS-CoV-2;

Biletele se găsesc la Sala Palatului și online pe: vandbilete.ro, eventim.ro, iabilet.ro, entertix.ro, salapalatului.ro si blt.ro.
Informații: 0745 171 770, 0722 408 143.

Citeste si Imagini de la parastasul lui Petrică Mîţu Stoian. Peste 100 de persoane s-au strâns să-l comemoreze pe regretatul artist. Marea absentă, Niculina Stoican. VIDEO

Reamintim că Petrică Mîţu Stoian s-a stins pe 6 noiembrie în urma unui şoc septic, consecinţă a unei bronhopneumonii. Dr. Cosmin Librimir, directorul medical al Spitalului Județean de Urgență din Reșița, acolo unde artistul a stat internat în ultimele zile, a declarat că bronhopneumonia pe care a dezvoltat-o a fost una deosebit de gravă.

Domnul a venit la Clinica Nera să facă terapie hiperbară post-COVID, din păcate a dezvoltat o bronhopneumonie care a fost mult mai amplă decât trebuie și a decedat în urma unui șoc septic. Șocul septic ireversibil este o boală destul de serioasă, chiar foarte serioasă, cu mortalitate foarte mare, a fost pus pe tot ce trebuie, dar din păcate organismul dânsului nu a mai rezistat”, a declarat, la scurt timp după decesul artistului, dr. Cosmin Librimir.

 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Rapid și-a pierdut portarul. Pleacă liber de contract și trebuie plătit încă un an! Exclusiv
Capital.ro
Pensie 2026. Casa de Pensii poate cere înapoi banii în aceste cazuri. Ce trebuie să știe toți pensionarii
Playtech.ro
Ce au preferat românii să mănânce în timpul Campionatului Mondial. Preparatul care a depășit burgerii și cartofii prăjiți
Adevarul
Au plecat în vacanță în Halkidiki, dar nu s-au mai întors: un cuplu a murit împreună cu bebelușul lor, iar fiica de 7 ani luptă pentru viață
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
Mercur retrograd în Leu pe 17 iulie 2026! Cele trei zodii care atrag ghinionul începând cu această dată. Se anunță pierderi financiare majore!
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România