Meghan Markle și Prințul Harry și-au cumpărat o proprietate de zeci de milioane de dolari în Montecito. Imagini spectaculoase!

Meghan Markle și Prințul Harry și-au cumpărat o proprietate în inima Montecito, din comitatul Santa Barbara. Cei doi au plătit nu mai puțin de 14,65 milioane de dolari pentru reședința situată în apropiere de Los Angeles.
Romania TV
14 aug. 2020, 06:57
Meghan Markle și Prințul Harry și-au cumpărat o proprietate de zeci de milioane de dolari în Montecito. Imagini spectaculoase!

Numele celor doi duci de Sussex nu apar în actele de cumpărare ale locuinței din California, se arată în documentele oficiale. Au cumpărat proprietatea în secret îa jumătatea lunii iunie, printr-o fundație necunoscută, care are aceeași adresa de e-mail cu a managerului lui Meghan Markle de la Hollywood.

Meghan Markle și Harry au primit o reducere din partea vânzătorului. Omul de afaceri rus, numit Serghei Grișin, a achiziționat vila în 2009 și a plătit pe ea 25,3 milioane de dolari. Deși a încercat de multe ori să o vândă în ultimii zece ani, în final a acceptat să o dea pentru un preț cu 10 milioane de dolari mai puțin, conform Variety.

Proprietatea are zeci de încăperi

Vila a fost construită în anul 2003, în stil mediteranean. E decorată în bej și alb și are numeroase încăperi: bibliotecă, sală de sport, saune uscate și saune umede, lift, sală de jocuri, sală de teatru. Are, de asemenea, nouă dormitoare și 16 băi și o altă casă pentru cu două dormitoare și băi pentru oaspeți.

Mai mult, proprietatea are și o zonă special amenajată pentru servit ceaiul, dar și loc de joacă pentru copii, grădină plină cu trandafiri, teren de tenis și piscină.

 

 

 

 

DailyBusiness
România poate deveni furnizor regional de kerosen pentru Europa
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Cine este tenismenul care l-a înnebunit pe Ion Țiriac. „Valorează cel puțin 100 de milioane de euro pe an”
Capital.ro
România este în doliu. A murit unul dintre românii care au scris istorie: S-a mutat între coperțile infinite
Playtech.ro
Consumul s-a prăbușit. Românii reduc drastic cheltuielile. Educația ajunge la coada priorităților, cu...
Adevarul
„Operațiunea Amurg”: Se pregătește o lovitură de stat împotriva lui Putin?
wowbiz.ro
„Nu va mai avea cine să plătească pensiile”. Avertisment dur despre marea pensionare care poate bloca România
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un curier aflat pe scuter a fost izbit din plin de o mașină, pe Bulevardul Pipera din București. Victima a ajuns de urgență la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Cine este și cum arată fosta soție a noului premier al Ungariei. Péter Magyar a fost căsătorit cu o femeie superbă!
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj