Meme Stoica este devastat: „Am pierdut cel mai frumos om pe care l-am cunoscut”. Doliu în sportul românesc, Ciprian Nichita a murit înainte de meci

Mihai Stoica este copleșit de durere după moartea lui Ciprian Nichita, exprimându-și regretul pe rețelele sociale: „Am pierdut cel mai frumos om pe care l-am cunoscut”. Decesul lui Nichita a survenit înaintea meciului dintre Oțelul Galați și Petrolul.
Mircea Filipescu
18 ian. 2025, 23:28
Meme Stoica este devastat:

Oțelul Galați este în doliu după pierderea unui membru important al echipei. Ciprian Nichita, team managerul clubului, a decedat la vârsta de 51 de ani, cu doar câteva ore înainte de meciul cu Petrolul din Superliga, programat pentru sâmbătă seara.

Doliu la Oțelul Galați

Moartea sa bruscă a fost cauzată de un infarct, survenit chiar pe stadionul echipei. Deși medicii au intervenit imediat, nu au mai reușit să-l salveze.

Ciprian Nichita a fost respectat în lumea fotbalului, fiind cunoscut pentru implicarea sa activă în deciziile clubului și pentru dedicarea față de echipă. În plus, era foarte apreciat de suporteri. Clubul Oțelul Galați a transmis un mesaj de condoleanțe pe rețelele sociale, exprimându-și regretul față de această pierdere:

„Cu profundă durere și tristețe, anunțăm trecerea în neființă a colegului nostru, Ciprian Nichita, care a plecat dintre noi mult prea devreme, în urma unui infarct suferit chiar la stadion, înaintea jocului de astăzi cu Petrolul. În aceste momente grele, suntem alături de familia sa și de toți cei care l-au iubit și respectat. Odihnească-se în pace!”.

sursa foto: Facebook SC Otelul Galati

sursa foto: Facebook SC Otelul Galati

La rândul său, Mihai Stoica (Meme), prietenul lui Ciprian Nichita, este șocat de dispariția bruscă a sportivului. Acesta și-a exprimat durerea și regretele în mediul online, numindu-l pe Nichita „cel mai bun prieten și cel mai frumos om”.

„Am pierdut cel mai bun prieten și cel mai frumos om pe care l-am cunoscut. Omul care a avut întotdeauna grijă de alții, punându-se mereu pe ultimul loc. Astăzi, la stadionul echipei pe care a iubit-o, Ciprian Cipanu Nichita s-a mutat la Domnul. Odihnească-se în pace. Sincere condoleanțe familiei… Drum lin, fratele meu, vei fi cu mine mereu…”, a scris Mihai Stoica pe internet.

Citeste si Drama teribilă prin care a trecut Teodora Stoica, fiica lui Meme Stoica, după ce a fost diagnosticată cu cancer: „Cu ai mei nu puteam să vorbesc, aşa că am început să scriu în jurnal ca să dau afară gândurile negre”

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Taifunul Dolphin lovește Japonia! Sute de mii de oameni, evacuați, iar peste 500 de zboruri au fost anulate
Fanatik.ro
Starul de 100 de milioane de euro al lui Cristi Chivu la Inter, refuzat de echipele din SuperLiga: „Costa doar un milion!”
Capital.ro
Locuiești la bloc? 10 reguli pe care mulți proprietari le înțeleg greșit și ajung să plătească mai mult.Ce spune legea
Playtech.ro
Ce ai voie să iei dintr-un hotel fără să plătești. Lista completă a obiectelor gratuite din cameră și a celor care rămân proprietatea unității
Adevarul
„Românii au ajuns să meargă la supermarket ca la muzeu”. Consumul scade de șase luni
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Primul fotbalist pe care Șumudică vrea să îl aducă la CFR Cluj! Mutarea se anunță dificilă
MediaFlux
Cum arată iubitul fiicei Maiei Morgenstern. Este cu 37 de ani mai mare decât Cabiria
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat