Mesajul lui Dan Diaconescu din spatele gratiilor. Cum şi-a petrecut prima noapte la închisoare

Fostul realizator TV, Dan Diaconescu, şi-a petrecut prima noapte la penitenciarul Rahova după ce a fost condamnat la 5 ani şi jumătate de închisoare pentru şantaj. Fostul candidat la prezidenţiale a plâns în clipa în care poliţia l-a luat de acasă să-l ducă la penitenciar. Din spatele gratiilor, Dan Diaconescu a transmis un mesaj pe pagina sa de internet în care se declară nevinovat.
Romania TV
05 mart. 2015, 06:50
Mesajul lui Dan Diaconescu din spatele gratiilor. Cum şi-a petrecut prima noapte la închisoare

„4 martie 2015: România este încă Dictatura Politicului asupra Societăţii! Ruşine Justiţiei Politice Române! Dan Diaconescu, vinovat doar pentru că a Vorbit prea mult, intră Nevinovat de Drept în închisoare”, a scris Dan Diaconescu pe pagina sa de internet.

Citeşte şi: Dan Diaconescu, CONDAMNAT la închisoare şi RIDICAT de poliţie: „Mi-au închis televiziunile, acum şi pe mine”

Vestea sentinţei a venit ca un şoc pentru omul de televiziune, care a fost condamnat miercuri la 5 ani şi jumătate de închisoare. Dan Diaconescu a fost ridicat de poliţişti din locuinţa lui, situată în cartierul Primăverii din Capitală. 

Fostul candidat la prezidenţiale şi-a petrecut prima noapte la penitenciarul Rahova în paturi suprapuse, iar joi, la micul dejun, Dan Diaconescu a primit câteva felii de pâine cu margarină şi gem, potrivit România TV.

Citeşte şi: DAN DIACONESCU, condamnat la 5 ani şi şase luni de închisoare CU EXECUTARE VIDEO

Pentru Dan Diaconescu urmează o perioadă de 21 de carantină, aşa cum cere protocolul, apoi vor fi hotărâte locul şi regimul de executare al pedepsei.

Judecătorii Curţii de Apel Bucureşti au stabilit că Dan Diaconescu a şantajat un primar din judeţul Arad. 

DailyBusiness
Răsturnare de situaţie, ce se întâmplă cu turul II al alegerilor. ULTIMA ORĂ
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Cum arată casa lui George Simion, din Vrancea? Motivul pentru care locuiește într-un apartament închiriat
Fanatik.ro
Ce să pui peste răsadurile de cartofi dacă vrei să ai o recoltă bogată. Trucul folosit de grădinarii cu experiență
Capital.ro
Devine obligatoriu în România! A venit ordin de la Comisia Europeană: Sunt incompatibile
Playtech.ro
Zonele preferate de căpușe în curte și grădină. Cum le identifici și le elimini
DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Adevarul
PSD e împărțit în două tabere. Cine vrea guvernare cu Simion şi cine e de partea lui Nicușor Dan SURSE
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Legea care lovește din plin. Sute de miliarde de euro sunt la mijloc
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Cum prevenim mușcăturile de căpușe. Numărul persoanelor ajunse la spital a crescut față de anii anteriori
Cancan.ro
Pensionarii care trebuie să meargă la Casa de Pensii. Riscă să își piardă beneficiile din mai 2025
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România a pierdut cea mai iubită actriță. Românii au adorat-o. Era inteligentă, fermecătoare
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tinerei care s-ar fi speriat de urs și a căzut în lacul Frumoasa. "A târât-o până la stâncă și a aruncat-o în lac"
Simion susține că va concedia 500.000 de bugetari, dacă ajunge președinte
MediaFlux
Statul nu mai are bani pentru toți: Pensiile și salariile, primele pe listă la plată
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică