MESAJUL SFÂŞIETOR al Biancăi Brad pentru COPILUL care I-A MURIT: „MI-E DOR şi DOARE”

În urmă cu şapte ani, Bianca Brad a trăit drama vieţii. Fetiţa ei a murit cu numai câteva zile înainte de a se naşte. Îndurerată, artista a apucat să-şi ţină în braţe copilul fără viaţa şi nici acum nu a reuşit să treacă peste clipele în care a simţit că lumea ei s-a prăbuşit.
Alina Costache
27 apr. 2014, 20:21
MESAJUL SFÂŞIETOR al Biancăi Brad pentru COPILUL care I-A MURIT:

În 2005, Bianca Brad l-a născut pe Luca, un băieţel perfect sănătos. Doi ani mai târziu, ea a rămas însărcinată, de data aceasta cu o fetiţă.

În timpul sarcinii a aflat că micuţa are o malformaţie cardiacă. Ca să se asigure că totul o să fie ok, Bianca Brad a ales să nască în Germania, unde, din păcate, cu doar câteva ore înainte de cezariană, în urma unei ecografii, a fost anunţată că bebeluşul din pântecul ei nu mai trăieşte.

„M-au dus la ecograf… Ecranul era doar în nuanţe de gri… Mă gândeam că încă nu a dat drumul la aparat… Doctoriţa a tăcut şi apoi a spus….«Îmi pare rău…» Când, în sfârşit, am înţeles….pentru câteva secunde, care mi s-au părut o eternitate, timpul s-a oprit şi apoi, brusc TOTUL în mine, s-a prăbuşit…Iar ce a urmat…nu poate înţelege cu adevarăt decât cine a trecut prin aşa ceva…”, povestea Bianca Brad într-un interviu.

După operaţia suferită şi în urma calmantelor administrate, vedeta a reuşit să-şi ţină în braţe bebeluşul mort. Ulterior a aflat că micuţa nu murise din cauza malfomaţiei la inimă, ci pentru că se sufocase cu cordonul ombilical.

Astăzi, la exact la 7 ani de la tragedie, Bianca Brad îşi comemorează fetiţa pe care ar fi botezat-o Emma-Nicole. Actriţa a postat pe pagina ei de socializare un mesj sfâşietor şi un montaj video în amintirea celei pe care a pierdut-o.

„Astăzi este o zi specială pentru mine, în care… Orice și oricum aş scrie, să exprim ce simt, nu voi putea… Mi-e dor şi doare….dar în acelaşi timp, mă uit zâmbind spre soare…Şi tot ce pot să fac, e să-mi înalţ spre Cer gândurile de iubire şi de recunoştinţă pentru fetița mea „, scrie Bianca Brad, potrivit libertatea.ro.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Risc de pandemie de hantavirus? Medicii explică de ce nu trebuie să ne facem griji. „Astea sunt principiile în epidemiologie”
Capital.ro
România, în criză economică. Sorin Grindeanu critică politica financiară a Guvernului: Acesta este adevărul crud și dur despre Ilie Bolojan
Playtech.ro
Ce îi face pe clienți să cumpere mai mult din supermarketuri. Strategia retailerilor după ce un magazin a fost urmărit timp de trei luni
Adevarul
Escrocherie „made in Romania” în California: Cum foloseau trei bărbați o sticlă de ulei pentru a convinge vânzătorii că au motoarele distruse
wowbiz.ro
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu! Va reveni sau nu antrenorul pe banca tehnică: „O perioadă foarte dificilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS A fost prins bărbatul suspectat că i-a luat viața fetei de 18 ani găsită pe un câmp din Bihor. Acesta se ascundea într-un lan de rapiță
iamsport.ro
Cristi Chivu, sfătuit să plece de la Inter Milano: ”Eu așa aș face!”. Ce echipă ar fi ideală pentru antrenorul român
MediaFlux
Răsturnare de situație la Kremlin! Vladimir Putin, dispus să negocieze cu UE. Care este condiția Rusiei
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi