Mihai Stoica, DECIZIE DRASTICĂ luată ÎN PUŞCĂRIE

Mihai Stoica,condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare în "Dosarul transferurilor", a renunţat să mai postaze mesaje pe Facebook. Motivul: se teme să nu fie luat la ochii de şefii penitenciarului, aşa cum s-a întâmplat cu Gigi Becali.
Filip Stan
27 iul. 2014, 10:50
Mihai Stoica, DECIZIE DRASTICĂ luată ÎN PUŞCĂRIE

Mihai Stoica a trimis la începutul detenţiei mesaje pe care alt angajat al celor de la Steaua le posta pe contul de Facebook al fostului manager general. Primul mesaj a venit la doar 12 zile de la arestare şi suna foarte recalcitrant.m El a continuat o perioadă să posteze pe Facebook, dar în ultima perioasă a refuzat orice comunicare publică, n-a mai trimis niciun mesaj şi pare că s-a resemnat că n-are cum să iasă de după gratii înainte de finalul pedepsei de trei ani şi şase luni primite, scrie SportNews.

Explicaţia e simplă. Au spus-o alţi colegi de celulă ai lui Stoica, iar vorba a ajuns în multe medii: „Nu vrea să păţească precum Gigi Becali. Zice mereu: «Nu mai fac aşa ceva!». Aţi văzut că Gigi Becali a clănţănit tot timpul şi nu numai că n-a înmuiat pe nimeni, ba, dimpotrivă, parcă i-a înrăit şi pe judecători, şi pe reprezentanţii puşcăriei de la Poarta Albă, unde se află încarcerat. Meme mai speră la o eliberare înainte de termen, dar a înţeles că dacă trimite mesaje pe Facebook sau dacă se mai vaită mult, nu primeşte niciun ajutor, ci mai mult îşi face rău”.

DailyBusiness
Prognoza meteo 1-6 mai. Temperaturile urcă spre 30°C, urmate de un val de furtuni și răcire brutală!
Spynews
În ciuda imaginilor fierbinți cu ei doi, Bogdan Mocanu se dezice de Iasmina: „Eu sunt un băiat serios”
Bzi.ro
Dezvăluiri emoționante făcute de Andra Măruță: ”M-a luat panica, i-am transmis că sunt însărcinată!”
Fanatik.ro
Un gigant din Ungaria dă o nouă lovitură puternică pe piața din România. Va dezvolta o super afacere, în județul unde vor să se mute foarte mulți români
Capital.ro
Călin Georgescu, abandonat. Lovitura finală pentru fostul candidat. Degeaba a mai sperat
Playtech.ro
Stațiunea superbă din Grecia cu ape turcoaz și liniște totală, la prețuri mai mici ca pe litoralul românesc
DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Adevarul
Care este adevărata relație a lui Simion cu Georgescu: „S-a debarasat deja de el”
wowbiz.ro
Anunț de ultimă oră despre fiul Ozanei Barabancea, internat la ATI după ce a făcut infarct la 24 de ani: „Acum...” 
Spynews
Andreea Bălan a răbufnit după discursul lui Claudiu Bleonț la adresa fiicei lui de la Premiile Gopo: „Vă dați seama ce face în privat cu familia sa”
Spynews
Imagini rare cu Laura Cosoi și Adela Popescu. Cum arătau cele două în urmă cu 15 ani / FOTO
Evz.ro
Alertă maximă de la Google. Mare grijă când faci asta
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
kanald.ro
Încă trei zile libere pentru toti angajații, în luna iunie
Cancan.ro
A intrat cu Maserati în Loft! Dani Leș a revenit de 1 Mai la mare alături de iubita lui, cea mai tunată din România!
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
S-a aflat de ce s-au anulat alegerile. Americanii au făcut urgent anunțul: „Actorul rău este...”
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
stirilekanald.ro
Lumea muzicii este în doliu! Îndrăgita artistă care a pierit la 66 de ani, după ce casa i-a fost cuprinsă de flăcări: „O forţă a naturii şi o apărătoare a drepturilor omului”
Meteorologii anunță o lună Mai cum nu a mai fost de mult în România
MediaFlux
Diaspora are alți favoriți la prezidențiale. Ce scor surprinzător face Crin Antonescu în străinătate
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
O stațiune emblemă a litoralului românesc este amenințată cu dispariția. Turiști, alungați de intervențiile ce ar fi trebuit să o pună în valoare