Mihai Trăistariu desființează ciocolata Dubai, delicatesa care a luat cu asalt internetul: „Fâneț amestecat cu ciocolată, un mare fâs, o bălărie grețoasă. Prefer ciocolata noastră cu rom și cușma lui Guguță”

Ciocolata Dubai a fost, fără îndoială, desertul verii 2024. A creat pură isterie pe internet și toți food influencerii, dar și vedete cunoscute pentru abilitățile lor gastronomice s-au întrecut în a o prepara în propriile bucătării. Cei mai mulți s-au declarat fascinați de inedita ciocolată, dar au existat și voci care i-au contestat calitățile, spunând că doar reclama este de ea.
Irina Dumitrescu
09 oct. 2024, 15:15
Mihai Trăistariu desființează ciocolata Dubai, delicatesa care a luat cu asalt internetul: „Fâneț amestecat cu ciocolată, un mare fâs, o bălărie grețoasă. Prefer ciocolata noastră cu rom și cușma lui Guguță”

Mihai Trăistariu este unul dintre cei care contestă delicioasa ciocolată Dubai. După ce a gustat-o, artistul a ajuns la concluzia că este „fâneț amestecat cu ciocolată, un mare fâs, o bălărie grețoasă„. Artistul este de părere că i se face prea multă reclamă și spune că el ar da oricând ciocolata Dubai pe o ciocolată cu rom sau pe o prăjitură Cușma lui Guguță.

Am luat 100 de grame din bălăria aia de ciocolată Dubai. Am fugit disperat după ea, eram la Iași cu mai multe persoane și am zis: Hai să căutam și noi Dubaiul ăsta să vedem ce-i cu el! Și când colo mi s-a părut o bălărie. Atâta vorbea lumea despre ea, încât eram curios să văd ce are atât de fabulos această ciocolată, inventată peste noapte.

Este o ciocolată cu fistic. Atât! Prea dulce chiar, spre grețoasă. Și e… doar o ciocolată. Nimic spectaculos. Mie, spre exemplu, îmi place mai mult ciocolata noastră cu rom decât dubioasa de Dubai.

Citeste si Mihai Trăistariu și-a găsit un nou domeniu în care să investească. Artistul s-a reprofilat: „E dificil, sunt mulți bani de investit”

Pot să spun că e un mare fâs! Atâta am auzit de la vedete, influencerii ăștia atâta reclamă i-au făcut! E un fâneț amestecat cu ciocolată! Eu i-am zis dubioasa de Dubai, adică e multă reclamă pentru mai nimic. E o ciocolată normală. Am mâncat bomboane mult mai bune din astea cu umplutură, cu rom, cu lichior, cu cireșe în ele.

E încărcată și grețoasă! Cam cum sunt baclavalele, dacă mănânci mai mult ți se face greață că sunt prea dulci. Nu pot să zic că o să mai cumpăr vreodată. Oricum gusturile nu se discută! Unii zic că e super, eu zic că e nașpa. Părerea mea că sunt ciocolate mult mai bune”, a declarat Mihai Trăistariu pentru Click!

Cât despre deserturile pe care le preferă, Trăistariu spune că ar mânca oricând o Cușmă a lui Guguță sau un tiramisu.

Și dacă tot vorbim de dulciuri, cel mai mult mie îmi place Căciulița lui Guguță, e ceva delicios, un fel de clătite cu vișine, cu o cremă superbă. Un desert unicat, făcut așa cu trei etaje, mi se pare waw. Pe locul doi aș pune Tiramisu și pe locul trei fructele”, a declarat artistul pentru Click!

Citeste si Cu cât vinde Gabriela Cristea faimoasa ciocolată Dubai, preparată chiar de ea. Internauții au sărit ca arși: „Cred că trăiești pe altă planetă”/”Cu banii ăștia cumpăr un kilogram jumate de prăjituri”

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Un parior a pus 100 de dolari pe egal la toate cele 40 de meciuri jucate la Cupa Mondială. Ce profit surprinzător are
Capital.ro
Alexandru Nazare vine cu vești despre pensii și CASS. Ce se întâmplă cu indexarea și contribuția pentru mame
Playtech.ro
Lista completă a ajutoarelor de la stat pentru pensionari în 2026. Cine primește până la 1.000 de lei în plus
Adevarul
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în timpul examenului
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
”A pierdut apartamente și sute de mii de euro din patima jocurilor de noroc. Craiova a fost nevoită să îi plătească datoriile la cămătari”. Informații uluitoare despre un cunoscut fotbalist român
MediaFlux
Scrisoarea celor 23 din PNL: Aripa Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?