Mihail Neamţu deschide lista Partidului Noua Republică pentru alegerile europarlamentare

Partidul Noua Republică a depus marți la Biroul Electoral Central (BEC) dosarele de candidatură pentru alegerile europarlamentare din 25 mai, lista candidaților fiind deschisă de președintele formațiunii, Mihail Neamțu, informează Agerpres.
Romania TV
25 mart. 2014, 09:45
Mihail Neamţu deschide lista Partidului Noua Republică pentru alegerile europarlamentare

„Noua Republică a depus peste 220.000 de semnături. A depus o listă de candidați proaspeți, noi. Suntem un partid al noutății și candidații reprezintă această noutate. Oameni care nu am mai făcut politică, în marea lor majoritate sunt oameni care se implică pentru prima data în cetate, antreprenori, foarte mulți tineri și o medie de vârstă de doar 37 de ani pentru cei 31 de candidați”, a declarat Neamțu la BEC, la depunerea listei de candidați pentru alegerile europarlamentare.

Potrivit președintelui partidului Noua Republică, pe lista candidaților se mai află George Mioc, cetățean româno-american, pe locul trei este prim-vicepreședintele partidului, Ștefan Bârgăoanu, urmat de Corneliu Berari, Victor Ciumac și Andrei Rosetti.”Vom lupta pentru o mai bună reprezentare a României și a intereselor naționale la Bruxelles. (…) Vom lupta pentru o educație care să fie la standarde occidentale în țara noastră, deci vom cere ca la nivel european plagiatul și alte forme de corupție să fie combătute în educație. Vom lupta pentru o sănătate în care românii să beneficieze de pe urma investiției statului în medici. Vom lupta pentru familia tradițională, care în opinia noastră este familia rezultată din uniunea naturală dintre bărbat și femeie”, a precizat Neamțu.

 

DailyBusiness
Ministerul Economiei a rămas fără bani pentru plata salariilor. Radu Miruță confirmă: ”Problema afectează și angajații ANPC”
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Irina Fodor, dezvăluiri îngrozitoare din show-ul Antenei 1! Care a fost coșmarul de la Asia Express!
Fanatik.ro
SIE angajează spioni, zugravi, șoferi și oameni care să te urmărească pe Facebook și Instagram. Zeci de posturi scoase la concurs
Capital.ro
Statul vrea bani de la români. Trebuie să achitați minim 500 de lei începând de vineri. Termenul final este 12 septembrie
Playtech.ro
Care este cea mai deşteaptă pasăre din lume? Dansează pe ritm, numără şi are inteligenţa unui copil de 3 ani
Adevarul
COVID-19 revine în forță la început de an școlar: „Avem o creștere de peste 80% pe săptămână”. Simptome neobișnuite la copii
wowbiz.ro
Doliu în lumea boxului! A murit Joe Bugner, fostul campion la categoria grea. Și-a dat ultima suflare la 75 de ani, la azil
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
Profesorii nu vor participa la festivitățile de deschidere: „Pe 8 septembrie să se țină la distanță de școală!”
Cancan.ro
Singurul concurent de la Insula Iubirii care chiar s-a cuplat cu ispita! Cei doi formează un cuplu și astăzi!
iamsport.ro
Englezii sunt uluiți de românul de 10 ori mai bogat decât Novak Djokovic
MediaFlux
Decizie privind alocațiile în septembrie!
stirilekanald.ro
Ascunzătoarea lui Emil Gânj, găsită de polițiști! Ucigașul și-a construit un „adăpost” sub pământ
substantial.ro
După o ședință de aproape 3 ore la Cotroceni Nicușor Dan și Ilie Bolojan au luat decizia. Anunț de ultimă oră