Mii de oameni au rămas fără căldură şi apă caldă

Cetăţeni din mai multe oraşe ale ţării se plâng de lipsa apei calde şi căldurii, potrivit mesajelor trimise redacţiei Romania TV.
Romania TV
31 ian. 2012, 13:23
Mii de oameni au rămas fără căldură şi apă caldă

Locuitorii oraşului Râmnicu Vâlcea care sunt încă debranşaţi la sistemul de termoficare al oraşului spun că de câteva ore nu mai primesc energie termică. La fel, în unele cartiere ale Ploieştiului, alimentarea cu apă caldă şi căldură a fost oprită, furnizorul local Dalkia spunând oamenilor că este vorba despre o defecţiune ce va fi remediată până la orele 17.00.

Şi locuitorii cartierului Alfa din Arad spun că au rămas fără căldură de azi dimineaţă de la ora 9, iar două ore mai târziu a fost oprită şi alimentarea cu apă caldă. În oraşul Mangalia, alimentarea cu energie termică se face sporadic de câteva zile, iar azi a fost întreruptă cu totul, mai spun telespectatorii Romania TV.

Puteţi trimite mesajele dvs la [email protected] sau pe site-ul www.rtv.net la secţiunea Ştirea Ta

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Fotbalistul din România ajuns milionar încă pe când evolua în prima ligă dezvăluie domeniul unde nu ar investi niciodată: ”Nu mai îmi trebuie”
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită. Cât de frumoasă a devenit fiica sa. Fotografia a devenit virală
Playtech.ro
Unde ar putea fi ascunse camere de filmat în apartamentele închiriate. Sfaturile unui specialist pentru a le găsi rapid
Adevarul
O rețea de escroci, majoritatea români, descoperită în Austria. Bunurile obținute erau vândute în București
wowbiz.ro
Mihaela Rădulescu, mărturisire total neașteptată despre familia lui Felix Baumgartner! Ce s-a întâmplat, de fapt, după moartea sportivului: „Nimeni nu a venit”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Drama neștiută a lui Helmut Duckadam: ”Doar Ilie Ceaușescu și Corneliu Vadim Tudor l-au vizitat în spital. Nimeni de la Steaua”
MediaFlux
Paștele pe Frontul de Est. Armata Română a sărbătorit în tranșee
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj