Ministrul Transporturilor a dispus o anchetă la CFR Marfă, CFR Infrastructură şi la CFR Călători

Ministrul Transporturilor, Ramona Mănescu, a trimis Corpul de control la CFR Marfă, CFR Infrastructură şi la CFR Călători, pentru a verifica situaţia financiară a celor trei companii de stat. Ministrul spune că a decoperit nereguli privind gestionarea banilor. Toate cele trei companii au pierderi uriaşe, datorii istorice la bugetul de stat de milioane de euro.
Iulian Tudor
26 sept. 2013, 09:54
Ministrul Transporturilor a dispus o anchetă la CFR Marfă, CFR Infrastructură şi la CFR Călători

„Am trimis Corpul de Control şi funcţionari ai Ministerului Transporturilor, specialişti pe probleme de infrastructură feroviară, pentru a vedea în ce măsură, în momentul de faţă, pot să fac un anunţ despre situaţia pe care am găsit-o”, a declarat Ramona Mănescu la România TV.

În urmă cu o săptămână, Ramona Mănescu l-a destituit de la CFR Marfa pe secretarul de stat din Ministerul Transporturilor Cristian Ghibu, cel care a semnat contractul de privatizare al operatorului naţional de transport marfă. 

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Contre fără precedent în direct Florin Prunea – Ilie Dumitrescu: „Tu trebuia să ieși la Kennet Andersson” / „Bă, m-ați înnebunit, terminați!”
Capital.ro
Călin Georgescu a anunțat decizia. Lovitură pentru AUR și POT: Nu le-am cerut să vorbească!
Playtech.ro
Românii ar putea avea o nouă zi liberă legală în 2026. Când ar urma să fie introdusă
Adevarul
Noul Donbas al Ucrainei. Cum se transformă Transcarpatia, regiunea de la granița cu România unde trăiesc și mulți etnici români, într-un centru industrial
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Bani în plus pentru pensionari! Suma intră direct pe card. Cine se bucură de ajutor înainte de Crăciun
iamsport.ro
Lucian Burdujan, zărit ”într-o stare deplorabilă”. A plecat departe de Capitală: ”Părea că se ascunde”
MediaFlux
Ajutor de 400 de lei pentru 2,7 milioane de pensionari, înainte de Crăciun. Ministrul Muncii, anunț și despre recalculare
stirilekanald.ro
„Am probleme mari!” Ștefania Szabo ascundea un secret care i-a adus moartea! Un preot i-a spus-o direct: „Tu nu prinzi sfârșitul anului!”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai