Ministerul Transporturilor majorează substanţial salariile piloţilor angajaţi de stat

Ministerul Transporturilor vrea să crească numărul piloţilor de avion pe care îi are ca angajaţi prin salarii ceva mai consistente. Salariile derizorii oferite până acum au determinat piloţii fie să plece, fie să efectueze curse suplimentare pentru a-şi mări veniturile.
Filip Stan
14 ian. 2015, 09:44
Ministerul Transporturilor majorează substanţial salariile piloţilor angajaţi de stat

În momentul de faţă salariile variază între 700 şi 2.000 de lei. În aceste condiţii, mulţi piloţi au refuzat să mai lucreze pentru un stat atât de meschin şi cărpănos cu o meserie ce presupune o înaltă calificare şi o responsabilitate mare.

Pentru a pune capăt plecării piloţilor de care are nevoie, Ministerul Transporturilor a decis ca salariile să fie crescute până la un interval de variaţie de 1.300-3.500 de lei pe lună. De creşteri mai consistente vor beneficia piloţii de la Aeroclubul Român şi Şcoala de Aviaţie Civilă.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Atacant de 800.000 de euro la FCSB!? Cine e jucătorul care ar putea să-i ia locul lui Bîrligea
Capital.ro
Viitorul premier al României. Călin Georgescu sau George Simion? Anunțul liderului senatorilor AUR, Petrișor Peiu: Să ajungă la vârf
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă vezi un pește-iepure în apă. Recomandările specialiștilor pentru turiștii aflați în Grecia
Adevarul
Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Se află în vacanță în Grecia și susține că știrile despre peștele-iepure ar fi ”o mare vrăjeală”: ”Sunt goale plajele în România, de asta! Lumea poate să vină liniștită”
MediaFlux
Schimbări majore la bancomatele din România! Obligație pentru toate băncile de a permite aceste retrageri
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?