Ministrul Finanţelor a dezvăluit cât i-a venit factura la curent: „Nu ştiu de ce, a fost o factură destul de mare, având în vedere că nu sunt mare consumator de energie”

Ministrul Finanțelor, Marcel Boloș, a dezvăluit ce sumă a plătit la ultima factură de energie electrică.
Filip Stan
28 mart. 2024, 18:33
Ministrul Finanţelor a dezvăluit cât i-a venit factura la curent:

Marcel Boloş a spus că a plătit la ultima factură de energie electrică suma de 199 lei şi nu ştie de ce a fost o factură destul de mare, în contextul în care nu este un mare consumator de energie.

Citește și Ministrul Agriculturii, Florin Barbu, prima reacție în scandalul puilor vopsiți: „Eu nu cred. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România, de la fermierii români”

„Folosesc un bec, un frigider, un televizor şi toate aparatele de consum pe care le am în locuinţă”, a precizat liberalul, care a adăugat că în luna precedentă a plătit undeva în jur de 100-120 lei.

„199 de lei am plătit ultima dată, dar nici nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare, având în vedere că nu sunt un mare consumator de energie. Deci aceasta este valoarea facturii pe care am platit-o la factura de curent electric, comparativ cu faptul că folosesc un bec, un frigider, un televizor şi toate aparatele de consum pe care le am în locuinţă”, a mai spus Marcel Boloş, întrebat cât de mare este factura sa la energie electrică şi cât a plătit pe ea, la finalul şedinţei de joi a Guvernului.

Ministrul de Finanţe a mai spus că, în luna anterioară, a plătit tot undeva în jur de 100-120 lei.

Citește și Doi români au dat lovitura cu o afacere la care nu mulți s-ar gândi! Struți africani la Bacău, ferma care atrage zeci de turiști în fiecare zi. ”Telefonul sună încontinuu”

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Mircea Lucescu, vești triste – e în continuare în comă la Terapie Intensivă! El este medicul care l-ar putea opera pe „Il Luce”. Decizia doctorilor. Update, luni, 6 aprilie
Capital.ro
Primăria Capitalei anunță sancțiuni pentru șoferi. Locurile unde nu se poate parca: Azi acţionăm pe o stradă, mâine pe o altă stradă într-o zonă mai îndepărtată
Playtech.ro
Cum arată un apartament cu 3 camere de peste 90.000 de euro din Bucureşti. Este lângă Grand Arena Mall, pentru ce plăteşti suma uriaşă
Adevarul
„Epic Fury” sub foc încrucișat în SUA. Un fost consilier al președintelui Trump îi desființează deciziile: „E ca și cum ar tunde iarba”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi frați de 5 și 8 ani și-au pierdut viața în timp ce jucau de-a v-ați ascunselea. Părinții i-au găsit într-un frigider
iamsport.ro
Șumudică, pus la zid după ce a făcut scandal la meciul de tenis: ”A venit simpaticul nostru, clovnul de serviciu. Trebuia dat afară”
MediaFlux
Decizie de la Casa Albă privind războiul. Trump anunță ce se întâmplă în Iran
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj