Ministrul Muncii, de urgenţă la spital după şedinţa de guvern

De la ședința de Guvern la spital. Aşa a decurs seara de vineri pentru ministrul Muncii. Violeta Alexandru a mers de urgenţă cu fetiţa sa la doctor. 
Romania TV
28 dec. 2019, 13:14
Ministrul Muncii, de urgenţă la spital după şedinţa de guvern

„De la ședința de Guvern la spital. Așteptăm cuminți, la coadă, tratament pentru o bronșită, cel mai probabil – din cum arată lucrurile. Indiferent de ceea ce cred eu, las specialiștii să prescrie tratament, în funcție de rezultatul consultației.

Viața de ministru-mamă de fetiță nu este diferită de a voastră. Aceleași griji în familie, tot timpul în fața unor decizii pentru a fi mai bine”, a scris Violeta Alexandru, ministrul Muncii, pe Facebook.

Ulterior, Violeta Alexandru a revenit cu detalii.

„Mulțumim pentru gândurile bune. Am ajuns acasă spre dimineață. Mulți, foarte mulți copii la urgență. Servicii insuficiente pentru nevoile din această perioadă. Vă întorc urarea: Sănătate!

Avem grijă de copil, se odihnește, prinde puteri. Între două reprize de somn, îmi spune: Mami, mă fac eu bine și mergem la patinoar, așa cum am stabilit.

Vacanță plăcută și activă tuturor copiilor! Cu activități împreună cu părinții lor. Foarte important!

Am mai spus-o: sunt, în primul rând, mama ei. În rest, mă străduiesc să fac bine”, a scris Violeta Alexandru.

DailyBusiness
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
Ce fotbalist a găsit MM Stoica în Portugalia! Dezvăluirea lui Gigi Becali: “E unul de valoare!”
Capital.ro
Doliu în lumea filmului. Un mare actor s-a stins: Era foarte talentat. Ne va lipsi
Playtech.ro
Vremea se schimbă radical. Când se încălzeşte după valul de frig?
Adevarul
Economiștii explică motivul retragerii Carrefour din România: „Va urma o perioadă foarte complicată”
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Ioana Țiriac, în bikini, i-a pus pe jar pe arabi!
kanald.ro
„Drum lin, suflet frumos!” Ea este Alina, tânăra mămică de 30 de ani care a murit la un spital din Iași, înainte de a fi supusă unei operații. Familia este îngenuncheată de durere
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Ce a spus Giovanni Becali despre Florin Tănase după ce acesta l-a ”masacrat”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu legea pensiilor private. Solicitare la Curtea Constituțională
stirilekanald.ro
Câtă durere! Alina a murit în urma unei crize de astm bronșic. Tânăra de 30 de ani era mama unei fetițe de 7 ani: „Oamenii ca ea nu se uită ușor”
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara