Ministrul Vlad Voiculescu, atacat şi de PNL, şi de PSD: „Nu știu cine îl mai susține, poate părinții lui”

Vicepreședintele PNL Ben-Oni Ardelean a declarat joi la Antena 3 că liderul PLUS Dacian Cioloș ar trebui să-i dea un ultimatum ministrului Sănătății. Vlad Voiculescu este atacat dur şi de liderii PSD.
Filip Stan
08 apr. 2021, 21:35
Ministrul Vlad Voiculescu, atacat şi de PNL, şi de PSD:
Ministrul Vlad Voiculescu

EXCLUSIV Teologul Valentin Guia îi cere demisia lui Vlad Voiculescu: „25.000 de familii îngropate ca ultimii câini. Să vă fie ruşine!”
Mesaj acid al lui Mihai Tudose pentru Florin Cîțu: ‘Există o soluție foarte simplă pentru revenirea la normalitate: dați-vă demisia!’

Fostul premier Mihai Tudose ironizează ‘vestile extraordinare’ pe care le-au primit românii în ultimele 24 de ore.

„Cîțu. Și ai lui…..

Din ciclul “vești extraordinare pentru români” dar nu și “românii trebuie să știe” aflăm în ultimile 24 de ore că:

-ministrul (?) Voiculescu habar nu are de un ordin al ministrului și acum susține nonșalant că românii și-au îngropat morții în sac de plastic fiindcă așa au vrut ei…

-că decizia “argumentată beton” de specialiștii-fantomă ai guvernului prin care în noaptea de Paște era circulația permisă până la ora 02 …se modifică în ora 05. Au negociat cu virusul?

-și ca să trecem și la grija pt economie: am împrumutat ieri 3,5 miliarde euro.

Doar atât, într-o zi.

Am scris “am împrumutat” fiindcă chiar dacă banii i-a luat Cîțu, îi cheltuie Cîțu… de fapt noi vom plăti.. Noi. Fără să știm ce fac cu acești bani așa cum nu am aflat nici unde s-au dus zecile de miliarde împrumutate anul trecut. Tot de ei. Și tot noi toți vom plăti.

Cireașa de pe tort sau bombonica de pe colivă: înființarea comitetului-interministerial-pentru-revenirea-la-normalitate!!!!!

Există o soluție f simplă pentru revenirea la normalitate: dați-vă demisia! Și plecați departe”, a scris Mihai Tudose pe pagina sa de Facebook.

Ministrul Vlad Voiculescu, suspectat de Sorin Grindeanu că are o misiune ascunsă

Prim-vicepresedintele PSD Sorin Grindeanu a declarat joi la Antena 3 ca încrâncenarea cu care USR PLUS il sprijina pe Vlad Voiculescu in ciuda greselilor pe care le face il face sa sa gandeasca ca exista „multe alte interese” ca Voiculescu sa stea ministru.
„Este un regres incredibil fata de toti predecesorii lui Vlad Voiculescu la Ministerul Sanatatii. Vad ca desi sunt nenumarate exemple de lipsa evidenta de management a dlui Vlad Voiculescu, cei din USR PLUS se incapataneaza sa tina de el. Mi se pare ca depasim o anumita limita. Nu am dovezi directe dar aceasta incrancenare USR PLUS de a-l propune non-stop pe Vlad Voiculescu la sanatate, viceprimar, modul ca se tin cu dintii de el ma face sa gandesc ca exista multe alte interese pentru ca este evident ca managementul pe care-l face Vlad Voiculescu la Ministerul Sanatatii este unul prost. Si, atunci, de ce-l tii?”, a declarat Sorin Grindeanu.

Nelu Tătaru, după gafa lui Voiculescu privind înmormântarea morţilor COVID: Orice demnitar evaluează documentele care sunt în vigoare

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Valentin de la Mireasa o acuză pe Alina că nu îl îngrijește pe copilul lor: ”Mi-ai zis că te duci la agățat”
Fanatik.ro
Acestea sunt transferurile pe care le face Rapid. Victor Angelescu anunță trei noi veniri în Giulești
Capital.ro
Stagiu militar obligatoriu în România? Radu Miruță: Tocmai s-a încheiat discuţia. Decizie pentru românii cu vârste între 18 și 35 de ani
Playtech.ro
Orașul din România unde a apărut parcarea la comun. Două taxe pentru același loc, reacții dure în rândul șoferilor
Adevarul
Macron insistă să negocieze cu Putin. Cum ar trebui decriptat la București planul Franței: „E liderul de care Europa avea nevoie”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Loți Bölöni ține la loc de cinste semnătura lui Nicolae Ceaușescu: ”O am la Budapesta, mă bucur că e acolo! Înseamnă foarte mult pentru mine”
MediaFlux
Rusia face un pas decisiv spre Iran. Dezvăluiri de la serviciile occidentale de informații
stirilekanald.ro
Femeie împușcată de 7 ori în fața copilului ei de 1 an! Doi indivizi mascați au intrat în locuință și au atacat-o fără milă! De necrezut ce a urmat
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend