Mirajul ecstasy: Mi-a făcut creierul ca o menghină. Vezi interceptările beizadelelor Capitalei

Pastilele ecstasy fac ravagii printre tineri. Cine consumă aşa ceva, cu greu se mai lasă. Drogurile stăpânesc complet mintea şi nu mai există altă cale de scăpare, decât spitalul. Asta dacă nu intervine poliţia. Procurorii DIICOT au prins patru indivizi care aduceau stupefiante din Germania şi le distribuiau în cluburile de fiţe din Capitală.
Romania TV
27 dec. 2011, 15:58
Mirajul ecstasy: Mi-a făcut creierul ca o menghină. Vezi interceptările beizadelelor Capitalei

Patru tineri, absolvenţi ai unor licee de top din Capitală şi studenţi în universităţile bucureştene, au fost trimişi în judecată pentru infracţiunile de trafic de droguri de mare risc şi introducere în ţară de droguri de mare risc, scrie adevarul.ro .

Procurorii DIICOT susţin că Răzvan-Cristian Buţă (26 de ani) a introdus, la data de 3 octombrie 2011, prin punctul de trecere a frontierei Nădlac, cantitatea de peste 4.200 comprimate ecstasy. Drogurile proveneau din Germania şi erau distribuite de către tineri consumatorilor în cluburile din municipiul Bucureşti. Valoarea drogurilor este de aproximativ 50.000 de euro. Alături de Buţă au mai fost trimişi în judecată: Nicolae Onofrei (25 de ani), zis „Charlie”,  Daniela Nicoleta Pavelescu (17 ani) şi Mirel Cioroianu (18 ani).

Interceptările convorbirilor telefonice

Mirel Cioroianu: …vineri la două noaptea nu mai aveam nici un ban şi nicio pastilă. Am mâncat şapte, şapte pastile, pân’ la două noaptea. Toate, mă, toate, eşti nebun? Am avut patru de-acasă şi trei le-am mai cumpărat acolo şi de ultimele patru mi-am luat ţeapă.
Domn: Uuuu!
Mirel Cioroianu: Da’ dacă, dacă… bine că nu mi le-a dat şi p-alea, că dacă mi le dădea, le mâncam şi p-alea,….
Mirel Cioroianu: Muream …! Şi-am fost, mamă, mamă, maxim de tot şi când am observat că mi-a mi-a dat ăla ţeapă, frate…

Într-o altă discuţie, acelaşi tânăr discută tot cu un amic despre efectul pastilelor.

Mirel Cioroianu
: Băi, nene! Am luat o probă de la Charlie, la opt.
Domn: Aha.
Mirel Cioroianu: Băi, frate! Jumate. Până acum. Tu ştii ce se întâmplă, mă?
Domn: Ă?
Mirel Cioroianu: Băi Andrei, să moară mama dacă eu am mai pomenit aşa ceva. Mă, tu eşti nebun?
Domn: Mamă, mamă, mamă!
Mirel Cioroianu: Băi, …e cel mai bun lucru din istorie… nu se poate, tu eşti nebun? M-a violat până acuma şi mă violează în continuare …! Mi-a făcut creieru’ ca o menghină… Pfaa mă, mamă!
Domn: De la cât ai zis? De la opt?
Mirel Cioroianu: Jumate, mă!
Domn: Am înţeles, am înţeles eu. Mamă, mamă! E…ceva!

Cei 4 tineri au fost trimişi în judecată pentru trafic de droguri .

Mirel Cioroianu:
Bă, …ţi-am zis ce-am păţit mă?
Domn: Ce?
Mirel Cioroianu: Bă, mi-am luat ţeapă de la Charlie (n.r. Nicolae Onofrei, judecat în dosar), eşti nebun?
Domn: De la Charlie?
Mirel Cioroianu: Cu două milioane patru sute, da.
Domn: Maamă, cât de urât!
Mirel Cioroianu: Şi exact la mare, în …mea, mi s-a întâmplat.
Mirel Cioroianu: …vineri la două noaptea nu mai aveam nici un ban şi nicio pastilă. Am mâncat şapte, şapte pastile, pân’ la două noaptea. Toate, mă, toate, eşti nebun? Am avut patru de-acasă şi trei le-am mai cumpărat acolo şi de ultimele patru mi-am luat ţeapă.
Domn: Uuuu!
Mirel Cioroianu: Da’ dacă, dacă…bine că nu mi le-a dat şi p-alea, că dacă mi le dădea, le mâncam şi p-alea, îmi băgam ….
Mirel Cioroianu: Muream …! Şi-am fost, mamă, mamă, maxim de tot şi când am observat că mi-a mi-a dat ăla ţeapă, frate…
sursa: adevarul.ro

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
O angajată a Senatului a mers la CAR să ceară un împrumut și a ajuns condamnată pentru înșelăciune. Rețeaua creditelor frauduloase din Parlament
Capital.ro
Tragedia a lovit muzica românească. Doliu în trupa Holograf. S-a stins Mugurel Vrabete: Primăvara asta începe fără tine
Playtech.ro
Ce taxe plătesc românii care au două locuințe. Cât ajunge impozitul la stat
Adevarul
Românii își schimbă planurile de vacanță după tensiunile din Orientul Mijlociu. Destinațiile care câștigă turiști
wowbiz.ro
„Am rămas doar noi” Ultima apariție a trupei Holograf înainte de moartea lui Mugurel Vrabete
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mugurel Vrabete, basistul trupei Holograf, s-a stins din viață la vârsta de 70 de ani
iamsport.ro
A sărit să-l bată pe finanțatorul echipei din Liga 1: ”Bă, tu trimiți nevestele jucătorilor la produs?”. A fost nevoie de intervenția poliției
MediaFlux
Secretul pantofilor lui Donald Trump. Îi obligă pe subordonații și apropiații lui să poarte același model
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj