Mircea Lucescu a fost externat. În foarte scurt timp mă voi întoarce la echipă

Antrenorul Mircea Lucescu a fost externat, luni, după accidentul auto suferit acum două săptămâni. "Il Luce" a declarat că se simte foarte bine şi că săptămâna viitoare se va întoarce la echipa sa.
Romania TV
23 ian. 2012, 07:25
Mircea Lucescu a fost externat. În foarte scurt timp mă voi întoarce la echipă

Starea lui Mircea Lucescu este bună, echipa pluridisciplinară i-a făcut o nouă evaluare luni dimineaţă, iar rezultatele investigaţiilor au arătat că nu există nici un risc în privinţa stării sale de sănătate. Astfel, s-a decis ca Lucescu să fie externat. Vineri, Lucescu va reveni la spital pentru un nou control medical.

Antrenorul echipei Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, a declarat la externarea din spital că se simte foarte bine şi că săptămâna viitoare se va întoarce la echipa sa. „Il Luce” a ţinut să le mulţumească medicilor de la Spitalul Universitar pentru modul în care l-au tratat şi le recomandă românilor să aibă încredere în medicii din ţară.

„Aş vrea să mulţumesc colectivuui de medici care s-a comportat de o manieră extraordinară, cu multă atenţie şi generozitate şi m-a ajutat să revin într-un moment foarte greu. Sunt mulţumit că am ales să rămân să mă tratez aici, recuperarea a fost foarte bună, trebuie să am grijă în continuare, dar în foarte scurt timp mă voi întoarce pe teren. Vineri mai am un control, după care dacă mi se permite am să plec. Am primit mesaje din partea tuturor. Şi dacă aş fi câştigat o cupă a campionilor nu era atâta lume, aş fi vrut să nu fie cazul. La echipă merg săptămâna viitoare. Încerc să ajung la nivelul de efort pe care îl aveam înainte de asta. Totul e în regulă, a fost foarte greu, au fost multiple fracturi, extrem de periculos. Am trecut foarte bine peste prima parte, acum trebuie să am grijă de contactul cu aerul rece, dar în rest mă simt foarte bine. Am făcut efort, m-am mişcat foarte mult, am avut foarte mare voinţă. Nu ştiu de unde atâta neîncredere în medicii români şi aş vrea să punctez încă o dată că tratamentul a fost extraordinar”, a declarat Mircea Lucescu.

Mircea Lucescu a fost internat în Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti (SUUB) din 6 ianuarie, cu fracturi ale coastelor, în urma unui accident rutier, fiind operat două zile mai târziu.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
„M-au chemat în birou și mi-au spus că trebuie să plec”. Adi Ilie a dezvăluit cum s-a făcut transferul bombă la Galatasaray. Exclusiv
Capital.ro
Doliu în lumea filmului. O legendă a cinematografiei s-a stins. Toți românii au iubit-o. A marcat multe generații
Playtech.ro
Primăvara vine înainte de 1 martie în România. ANM anunță când încep temperaturile să crească
Adevarul
Întâmplările stranii de la originea stațiunii Semenic, perla Banatului Montan: „Oferă mai mult decât Davosul”
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doamne, ce TRAGEDIE! Fiul celebrului artist a fost găsit MORT în... Vezi mai mult
iamsport.ro
E gata! Nicolescu a confirmat că Dinamo își pierde cel mai important jucător: ”Clubul a scos maximum din contractul cu el”. De unde are ofertă
MediaFlux
Mercur intră în Pești pe 7 februarie 2026! Cum influențează acest fenomen astrologic fiecare zodie
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil