MIRCEA LUCESCU, clipe de COŞMAR în Ucraina

MIRCEA LUCESCU. Antrenorul român MIRCEA LUCESCU a declarat că vrea să ducă la capăt înţelegerea cu Şahtior Doneţk. MIRCEA LUCESCU mai are contract până în vara lui 2015.
Romania TV
09 apr. 2014, 08:04
MIRCEA LUCESCU, clipe de COŞMAR în Ucraina

MIRCEA LUCESCU. Antrenorul român al lui Şahtior Doneţk, MIRCEA LUCESCU, este îngrijorat de evenimentele din Ucraina. MIRCEA LUCESCU a declarat că nu se teme, dar că ia în calcul o despărţire de Şahtior Doneţk în cazul în care situaţia devine instabilă.

„Nu sunt speriat de evenimentele de aici, dar sunt uluit de toate câte am văzut în ultimele zile. Oricum, lucrurile nu sunt chiar aşa cum sunt prezentate pe la televiziunile din lume şi din România. Sunt amplificate şi li se dă o notă de dramatism care nu are nimic de-a face cu ceea ce se întâmplă în acest moment aici. În Doneţk este linişte acum, doar în zona centrală, unde sunt sediile administraţiei locale, au loc mici manifestaţii care pe noi nu ne afectează. Aici sunt numai ruşi. Ei protestează că limba rusă a fost interzisă aici”, a declarat MIRCEA LUCESCU pentru Ring.

Mircea Lucescu, GEST SCANDALOS în Ucraina

MIRCEA LUCESCU vrea să-şi respecte contractul, care expiră în vara anului viitor.

„Nu ştiu ce o să fie în continuare. Situaţia este încă stabilă, dar poate degenera. Toată viaţa mea am fost profesionist şi aşa voi fi şi de data aceasta. Sper să îmi pot duce contractul până la final, dar nu se ştie. Situaţia de aici este urmărită în toată lumea pentru că este extrem de sensibilă. Dacă, Doamne fereşte, se întâmplă ceva rău, va fi afectată şi România. Pentru mine şi echipă, deocamdată, nu este nicio problemă. Noi ne antrenăm cum trebuie, avem linişte şi beneficiem de toate cele necesare. De exemplu, duminica trecută, am avut 30.000 de suporteri în tribunele stadionului, la meciul cu Karpatî Liov. Deci localnicii îşi văd liniştiţi de treabă în continuare”, a spusMIRCEA LUCESCU.

MIRCEA LUCESCU este de 10 ani antrenor la Şahtior Doneţk.

DailyBusiness
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
Spynews
Bogdan de la Ploiești suferă după Cristina Pucean?! Mesajul care îi trădează artistului sentimentele
Fanatik.ro
Ce s-a ales de Lukasz Szukala, fostul fotbalist iubit de sute de mii de fani FCSB. La 41 de ani, a făcut anunțul: „Sunt mândru…”
Capital.ro
România a pierdut o legendă a teatrului românesc. Marele actor și regizor nu va fi uitat niciodată
Playtech.ro
Când merită să treci la Uber Black. Ce venituri poți obține și ce mașini sunt acceptate
Adevarul
Salariul minim pe economie îi dezbină pe români. „Noi abia trecem luna, iar patronul face investiții în imobiliare”
wowbiz.ro
Membru AUR, mort în accidentul din Drăgușeni! Vasile și-a dus prietenul bolnav de cancer la tratament ul cu citostatice
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
kanald.ro
Tragedie rutieră pe Valea Oltului! O persoană a murit și alte patru au fost rănite în urma impactului dintre două autoturisme
Cancan.ro
Cauza morții Biankăi și a lui Toni, tinerii găsiți fără suflare în zona Lacului Frumoasa. Primele rezultate ale necropsiei
iamsport.ro
Gigi Becali a ”dinamitat” vestiarul FCSB! Cum i-a întors pe unii jucători împotriva celorlalți: ”Li s-a stricat complet starea de spirit”
MediaFlux
Compatibilități amoroase în sezonul Scorpionului. Cine iubește intens și cine se retrage dintr-o relație toxică
stirilekanald.ro
VIDEO „Mașina era încuiată pe interior” Noi detalii șocante ies la iveală în cazul morții Biankăi și lui Toni. Ce l-ar fi determinat să își ucidă iubita: „Probabil s-a răzgândit”
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi