Mişcare pentru Dinu Patriciu

Pe fondul protestelor din Piaţa Universităţii, a apărut o nouă iniţiativă civică, numită "Împreună 2012", lansată de Bogdan Naumovici. Site-ul PeSurse.ro spune însă că această mişcare nu ar fi altceva decât o nouă încercare a magnatului Dinu Patriciu de a recâştiga influenţa în plan politic.
Romania TV
22 ian. 2012, 08:44
Mişcare pentru Dinu Patriciu

Noua iniţiativă îl are ca principal iniţiator pe cunoscutul publicitar Bogdan Naumovici şi nu este exclusă transformarea acesteia într-una politică.

Potrivit sursei citate, această mişcare, menită a capitaliza parte din frustrările care se manifestă acum public în Piaţa Universităţii şi în multe alte locuri din ţară, nu este altceva decât o nouă încercare a magnatului Dinu Patriciu de a recâştiga influenţa în plan politic.

„Planul lui Patriciu pare sa fie acela de a profita în primul rând de frustrările celor care susţin protestele, fără să fie însă prezenţi în stradă, prin lansarea unei acţiuni pe Internet şi promoarea iniţiatorilor săi în media, pe sume foarte mari de bani. Adică, un fel de OTV spălat”, scrie pesurse.ro.

Dinu Patriciu nu a putut fi contactat pentru a răspunde acuzaţiilor.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
„Du-te în China!” Vali Crețu, conflict exploziv cu Garita la antrenamentul FCSB. Gigi Becali a povestit totul: ”Dacă îi dădea o palmă, îl făcea una cu pământul”
Capital.ro
Se trece la poprirea conturilor bancare. Măsura îi vizează atât pe cetățeni, cât și firmele. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Ce înseamnă când aplicația meteo arată „calitatea aerului nesănătoasă”. Când ar trebui să eviți să stai afară
Adevarul
Sfârșit de vară cu delicii demențiale în bucătărie. Trei rețete românești de final de sezon care te fac „să lingi cratița și pe dosul afumat”
wowbiz.ro
Ea este doctorița moartă în accidentul din Târgu Jiu! Traversa strada atunci când a fost lovită de o mașină
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Schimbare istorică. Ion Țiriac: 'E trist că și la vârsta mea trebuie să fiu aici'
MediaFlux
Anunț major pentru România. Rusia atacă instalaţiile de energie electrică
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat