Momente de groază în Oradea, un tânăr dezbrăcat s-a urcat pe acoperişul Palatului Vulturul Negru

A fost alertă în Piaţa Unirii, din Oradea. Mai multe echipaje de jandarmi, medici şi poliţişti au fost chemate să intervină, după ce un tânăr dezbrăcat s-a urcat pe acoperişul Palatului Vulturul Negru şi a ameninţat că se aruncă. Sora lui a reuşit să-l convingă să coboare de pe clădire.
Romania TV
23 aug. 2017, 10:01
Momente de groază în Oradea, un tânăr dezbrăcat s-a urcat pe acoperişul Palatului Vulturul Negru

Agitaţie, miercuri înainte de prânz, în Piaţa Unirii din Oradea. Un tânăr dezbrăcat a urcat la bustul gol pe acoperişul Palatului Vulturul Negru şi a ameninţat că se aruncă.

Potrivit ebihoreanul.ro, la faţa locului au fost mobilizate echipaje ale SMURD, cu medic, Poliţie, şi jandarmi, dar şi o maşină de intervenţie la înălţime, cu scară, a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Crişana. Omul a fost vizibil iritat de prezenţa autorităţilor cerând ca maşina cu scară să plece, că altfel se aruncă.

La faţa locului a ajuns o vecină de-a tânărului, care l-a recunoscut. El locuieşte într-o casă pe Mihail Kogălniceanu împreună cu surorile lui, după ce mama sa ar fi murit, iar tatăl a plecat în Marea Britanie. Numele tânărului este Richard şi are până în 25 de ani. Cunoscuţii spun că recent a suferit o intervenţie chirurgicală serioasă, iar în ultima perioadă se comporta ciudat.

În jurul prânzului, sora lui a urcat, prin palat, spre acoperiş, ca să discute cu fratele ei, într-o încercare de a-l convinge, alături de poliţişti, să coboare. Tânărul a coborât de pe acoperiş, după ce a fost convins de negociatori şi, cel mai probabil, sora lui. A coborât prin pod, pe unde probabil a şi urcat, iar în pasajul Vulturul Negru l-a aşteptat o autospecială SMURD, care l-a şi transportat la spital. Tânărul nu părea să fie rănit.

În zonă s-au adunat zeci de persoane, unele curioase, altele amuzate de ceea ce se întâmplă. Individul pare a avea probleme de ordin psihic.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Devis Epassy, pe făraș la Dinamo!? Sosirea lui Alaa Bellaarouch i-a pecetluit soarta portarului camerunez
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Obligatoriu apa gratuită servită la masă în restaurante. „Exact cum se întâmplă în Franța, Spania, Italia și, practic, în toată Europa civilizată”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Magicianul Daniel, tânărul de 26 de ani dat dispărut în urmă cu aproape două săptămâni, a fost găsit fără suflare
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
România răspunde la amenințările Iranului. Suntem acuzați de complicitate cu SUA în război
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?