Monica Tatoiu a primit amenințări dure. Jumătate de an a trăit în teroare: „Mi-au zis că îi injectează nu știu ce copilului meu”

Monica Tatoiu a primit amenințări dure de la firma de pază pe care o avea angajată, după ce vedeta descoperise că membrii furau din firmă. Timp de jumătate de ani, femeia de afaceri a trăit în teroare, temându-se pentru viața fiului ei.
Alina Costache
23 nov. 2023, 08:15
Monica Tatoiu a primit amenințări dure. Jumătate de an a trăit în teroare:
Monica Tatoiu a primit amenințări dure

Monica Tatoiu a primit amenințări dure. Este una dintre cele mai populare și vocale femei de afaceri din România, mereu spune lucrurilor pe nume, indiferent de consecințe. Vedeta are un stil de viață foarte bun, din punct de vedere financiar își permite orice, dar până să ajungă în acest punct, a trecut prin multe momente dificile.

Citește și: Monica Tatoiu respectă același ritual în fiecare an de Revelion. Acest obicei atrage prosperitatea și bunăstarea materială

Monica Tatoiu a primit amenințări dure

Recent, femeia de afaceri a povestit cum, timp de șase luni, a trăit în teroare, cu amenințări din partea angajaților firmei de pază cu care colabora la acea vreme. După ce a aflat că aceștia o fură, Monica Tatoiu a decis să îi concedieze. Imediat, au venit și problemele, angajații respectvi o amenințau că o să le facă rău copilului ei.

Am dat afară firma de pază care fura, am pus sisteme de alarmă foarte sofisticate la vremea aia, că bărbatul meu se pricepea la chestia asta, și m-au amenințat că-l fac și-l dreg pe copilul meu, că îi injectează nu știu ce.  Vreo șase luni a fost așa. Pe principiul că au găsit alți fraieri, m-au lăsat în pace”, a povestit Monica Tatoiu, în cadrul unui podcast realizat de Onerecord.

Lecția pe care Monica Tatoiu i-a dat-o fiului ei

Recent, femeia de afaceri a dezvăluit care este motivul pentru care nu vrea să îi ofere fiului său banii de care are nevoie. „Nu are voie să-și cumpere apartament la bloc, doar casă pe pământ. Nu știu dacă e bine, pentru că trebuie să-și ia un împrumut, pentru că mama nu-i dă. Eu cu Victor am creat de la zero ce am creat, am plecat de la cuțit și furculiță, tata nu a vrut să-mi dea mie.

Deci prima am vândut-o (nr. o proprietate din cele două), iar copilul are depuși 60.000 de euro în bancă și asta (n.r. a doua proprietate) bănuiesc că o să fie 120.000 de euro. El nu vrea în București, el are nevoie să-și facă un atelier, nu e important numărul de camere”, a declarat Monica Tatoiu.