Motivul pentru care CRBL s-a mutat în Spania: „Am găsit plusuri și minusuri. Am plecat cu trei camioane”

Motivul pentru care CRBL s-a mutat în Spania. Artistul este stabilit în Marbella cu toată familia, de mai bine de un an. Chiar dacă îi stă gândul la România, mărturiseşte că este încântat de alegerea făcută.
Alina Costache
12 mai 2022, 08:55
Motivul pentru care CRBL s-a mutat în Spania:
Artistul este stabilit în Marbella cu toată familia

Motivul pentru care CRBL s-a mutat în Spania. Cântăreţul a fost invitat la podcastul „Acasă la Măruță”, unde a vorbit despre cele mai grele momente legate de mutarea sa din România. Totul s-a întâmplat după ce a fost într-o vacanţă alături de soţia lui, Elena.

Citeşte şi: Crbl, după experienţa de la Survivor România. Cu cine a rămas prieten dintre Faimoşi

Motivul pentru care CRBL s-a mutat în Spania

Fiind întrebat de Măruță dacă Spania este a doua sau prima casă, CRBL a povestit cum a luat, împreună cu soția, decizia de a se muta. „Noi nu suntem mutați sută la sută în Spania, așa cum cred oamenii. Noi am tot făcut naveta, am testat cumva: am stat o lună în vacanță, apoi am revenit în țară și ne-am continuat viața. După aia am zis: hai să încercăm să stăm un an. Prima dată am plecat în Spania, cu Elena, într-o vacanță de zece zile. Ne-a plăcut zona atât de mult încât am luat decizia să mai face o vacanță de o lună.

După o vacanță de o lună, am luat decizia cu Elena să ne mutăm un an în Spania. Alesia avea 5 ani. Am găsit și o școală engleză, pentru Alesia. Am găsit și chirie. N-am plecat cu toate de acasă. Am plecat provizoriu. Iar acolo am început să înțelegem ce înseamnă Spania. A trebuit să ne facem acte. Alesia mergea la școală. Am început să simțim spaniolul. Ne-a plăcut. Am găsit plusuri și minusuri. Apoi am revent în țară.

În România am găsit alte minusuri și iar ne-am dorit să plecăm în Spania. Și am plecat. Dar e trist să stai în chirie în Spania, deoarece au apartamentele mici. Nu aveam bani să închiriez ceea ce îmi place. Stăteam cu gândul mereu acasă. De aceea când am plecat a doua oară în Spania, am vândut tot din România. Am plecat cu trei camioane, cu studio, cu toate. Acum totul este acolo, dar gândul este aici. Pe mine mă cheamă România acasă, pentru că acolo mă simt ca un nomad, care nu are țară„, a dezvăluit CRBL.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Legenda celor de la Dinamo, aproape de transferul la Steaua: “Dacă acceptam, eram câștigător de Cupa Campionilor şi eu!”
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. Doliu în teatru, film și televiziune. A avut o carieră de peste șase decenii
Playtech.ro
Autorizare turistică 2026: Cum obții certificatul de clasificare pentru apartamente și camere în locuințe familiale
Adevarul
Riscă Iran să fie noul Vietnam al Americii? Expert în Orientul Mijlociu: „Au multe capacități necunoscute și rachete puternice”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Legenda lui Liverpool, prinsă în mijlocul bombardamentelor din Orientul Mijlociu: ”Se aud bubuituri puternice”
MediaFlux
Românii care strâng gunoiul în curte riscă amenzi de până la 45.000 lei. Ce noi măsuri se impun
stirilekanald.ro
28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj