Motivul pentru care Iulia și Mihai Albu au divorțat. Ce nu a mai mers bine între ei: „Cu doi ani înainte mi-am dat seama”

Iulia Albu a dezvăluit de ce ea și Mihai Albu au divorțat, de fapt. La ani buni de la separare, criticul de modă a recunoscut că ea și tatăl fiicei sale nu au fost pe aceeași lungime de undă, astfel că au decis să pună capăt mariajului.
Alina Costache
14 dec. 2023, 11:35
Motivul pentru care Iulia și Mihai Albu au divorțat. Ce nu a mai mers bine între ei: „Cu doi ani înainte mi-am dat seama”
Motivul pentru care Iulia și Mihai Albu au divorțat. Ce nu a mai mers bine între ei: „Cu doi ani înainte mi-am dat seama”

Iulia Albu și Mihai Albu au decis să pună punct poveștii lor de dragoste în 2013, singurele lucruri care-i mai leagă în prezent fiind fiica lor, dar și numele de familie pe care criticul îl poartă în continuare. Totul s-a întâmplat însă extrem de discret, și niciunul nu a oferit, la vremea aceea, prea multe declarații în acest sens.

Citește și: Cum a început, de fapt, relația dintre Iulia Albu și Mike: „A fost ură la prima vedere, ceva reciproc”

De ce au divorțat, de fapt, Iulia și Mihai Albu

În cadrul unui interviu din trecut, Iulia Albu a dezvăluit că singurul motiv pentru care s-a produs ruptura dintre ea și Mihai Albu a fost incompatibilitatea dintre ei sesizată pe parcursul relației.

„Noi am divorțat amiabil, la notar. Nu am avut discuții, nu am avut negocieri. E așa de greu să dai un verdict despre ceea ce nu merge într-o relație. Cred că nu eram compatibili, ăsta este simplul adevăr. Și în momentul în care nu ești compatibil cu persoana de lângă tine nu poți să construiești ceva pentru totdeauna”, a spus Iulia Albu, potrivit ciao.

Chiar dacă despărțirea oficială a venit în anul 2013, Iulia Albu spune că se gândea de multă vreme la separare, însă a vrut să fie sigură de pasul pe care urmează să îl facă. Cu toate acestea, vedeta mărturisește că totul s-a întâmplat într-un context extrem de prietenos, fără scandal, aceștia menținându-și o relație foarte bună, chiar și după semnarea actului de la notar.

„Am avut și lucruri în comun, doar că compatibilitatea noastră nu a fost până la capăt. Nu aveam interese comune. Cu doi ani înainte de divorț mi-am dat seama că nu putem să continuăm. Dar, a fost un divorț amiabil, nu a fost scandal. Am ieșit împreună de mână de la notar”, a explicat vedeta.

Mihai Albu are, însă, altă variantă a poveștii. Sincer și asumat, creatorul de pantofi a spus că atitudinea vedetei a fost de vină pentru despărțire. Iulia Albu și-a dorit dintr-o dată să iasă în evidență prin orice mijloace, lucru care nu a fost deloc pe placul soțului său. De asemenea, dacă înainte de căsătorie, Mihai Albu era cel care se bucura de celebritate, după divorț, vedeta a devenit Iulia Albu, și nu neapărat datorită pasiunii sale pentru modă.

„Avea o găină, a venit cu o găină acasă, cu care am stat un an. Nu, glumesc, atitudinea, chestia asta de a ieși mereu în evidență. Cu siguranță că a avut și o strategie, pentru că și-a păstrat numele. Eram cunoscut atunci și i-a folosit. În anul divorțului s-a angajat la Kanal D, cine era atunci? Fosta soție a lui Mihai Albu. Nu este clar? Eu nu apar la televiziuni ca ea, ea are notorietate mai mare, acum pot fi eu considerat  fostul ei soț, și nu ea”, a declarat celebrul creator de încălțăminte, în cadrul emisiunii „În Oglindă”.

Citește și: Scandal de proporții la „America Express”, după ce Iulia Albu i-a criticat ținuta Anamariei Prodan! Cum a reacționat agenta FIFA: „Trebuie să te naști Anamaria Prodan ca să poți să câștigi”

 

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Mircea Geoană, amintiri tari cu Silvio Berlusconi! De ce nu mai ține cu Milan și ce rol are Cristi Chivu. Exclusiv
Capital.ro
Coșmar pentru șoferi. Carburanții ar putea ajunge la 12-13 lei/litru. Adrian Negrescu: Din păcate, spre asta ne îndreptăm
Playtech.ro
Cum să cureți un mini-cuptor electric pentru a funcționa eficient mai mult timp
Adevarul
Milioane de români s-au stabilit în străinătate. Banii trimiși acasă au depășit investițiile străine directe
wowbiz.ro
Fiul Marei Bănică, agresat la școală de un profesor! Jurnalista a cerut ordin de protecție, după ce Dima a fost lovit cu picioarele: „Sunt șocată”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
ULTIMĂ ORĂ! Toate zborurile au fost ANULATE până la Paște... Vezi mai mult
iamsport.ro
”FCSB va fi pulverizată”. Jurnalistul anunță Apocalipsa formației lui Gigi Becali
MediaFlux
Românii vor scoate mai mulți bani din buzunar pentru mâncare. Avertismentul experților: „Urmează luna patimilor financiare”
stirilekanald.ro
Rusia ar fi vrut să orchestreze o tentativă de asasinat asupra lui Viktor Orban pentru a-l ajuta să câștige alegerile
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj