Muncitor mort sub un mal de pământ în Suceava

Muncitorul care lucra la sistemul de canalizare din comuna Calafindești, județul Suceava, și a fost surprins de un mal de pământ a murit, scrie Monitorul de Suceava.
Alina Costache
29 iun. 2019, 06:03
Muncitor mort sub un mal de pământ în Suceava

Muncitorul care lucra la sistemul de canalizare din comuna Calafindești, județul Suceava, și a fost surprins, vineri seara, alături de alți doi colegi, de un mal de pîmânt a murit. 

Potrivit reprezentanților ISU Suceava, misiunea de extragere a bărbatului de 40 de ani a durat 5 ore și a fost dificilă, din cauza malului de pământ instabil, mocirlos, cu o adâncime de aproximativ 5 metri, care se surpa în permanență din cauza infiltrațiilor apei, punând în pericol chiar și viața salvatorilor.

Trei bărbați care lucrau la sistemul de canalizare din comuna Calafindești au fost prinși, vineri seara, sub un mal de pământ. Doi dintre aceștia au fost ajutați de colegi să se elibereze.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Radu Drăgușin, „back in business”! Românul revine în Tottenham – Liverpool
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Ce ajutoare primesc pensionarii in 2026: limita de pensie pentru ajutoarele financiare
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Gigi Becali s-a dus peste jucătorii de la FCSB și a distrus un fotbalist de față cu toți colegii: ”Atât poți! Te rog eu frumos, lasă mingea să intre, nu o mai scoate”
MediaFlux
Cum îți poate bloca ANAF contul. Când riști poprire sau sechestru
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet