Mutare bombă pe scena politică. Anunţul făcut vineri de Rareş Bogdan

Rareș Bogdan, prim-vicepreședintele PNL, a declarat că după alegerile parlamentare, partidul pe care îl reprezintă va guverna alături de Alianța USR-PLUS. Rareș Bogdan a declarat că este bine să ai parteneri care să te tragă de mână.
Filip Stan
22 mai 2020, 18:15
Mutare bombă pe scena politică. Anunţul făcut vineri de Rareş Bogdan

Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, a spus că partidul lui, după alegerile Parlamentare, va guverna alături de cei de la Alianța USR-PLUS. Rareș Bogdan a mai declarat că parteneriatul cu Alianța USR-PLUS va fi „un parteneriat pentru reformarea României”.

„Vom fi într-un parteneriat absolut firesc cu USR. Nu o să luăm 50%. Nici nu e bine să luăm 50%. E bine să ai parteneri care să te tragă de mână. Eu nu spun un parteneriat doar pentru guvernare ci pentru reformarea României. Un parteneriat și la guvernare și în Parlament”, a declarat europarlamentarul PNL. Rareș Bogdan este sigur că PNL va ajunge la guvernare. „Noi suntem condamnați să guvernăm”, a spus Rareș Bogdan la Digi24.

Dan Barna, despre intrarea la guvernare: „USR-PLUS va forma un Guvern cu PNL după alegeri”

Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, a spus că partidul lui, după alegerile Parlamentare, va guverna alături de cei de la Alianța USR-PLUS. Rareș Bogdan a mai declarat că parteneriatul cu Alianța USR-PLUS va fi „un parteneriat pentru reformarea României”.

„Vom fi într-un parteneriat absolut firesc cu USR. Nu o să luăm 50%. Nici nu e bine să luăm 50%. E bine să ai parteneri care să te tragă de mână. Eu nu spun un parteneriat doar pentru guvernare ci pentru reformarea României. Un parteneriat și la guvernare și în Parlament”, a declarat europarlamentarul PNL. Rareș Bogdan este sigur că PNL va ajunge la guvernare. „Noi suntem condamnați să guvernăm”, a spus Rareș Bogdan.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Sofia Vicoveanca, primele declarații de când s-a externat din spital! Artista a suferit un infarct
Fanatik.ro
Olimpiu Moruțan, salariu uriaș la Rapid! Dan Șucu îl plătește „regește” pe internaționalul român revenit în SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Secretul succesului lui Călin Georgescu. Traian Băsescu a analizat tot: Un șarlatan carismatic, care a știut să-i păcălească
Playtech.ro
Abia acum vine gerul adevărat! Temperaturile scad şi mai mult, avem frig arctic. Avertisment ANM
Adevarul
Afacerea Ceaușescu - Caldera: petrol venezuelean contra produse românești. Ce l-au întrebat jurnaliștii pe dictatorul român
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De necrezut cu cine s-a afișat Dorobanțu după ce a câștigat Marea Finală a sezonului 4 „Casa Iubirii”! Nimeni nu se aștepta să-i vadă împreună
iamsport.ro
Fostul arbitru care ar fi fost amenințat cu pistolul de Gigi Becali a rupt tăcerea
MediaFlux
Nu se știe dacă sunt români în cazul accidentului feroviar din Spania. MAE s-a autosesizat. Președintele Nicușor prezintă condoleanțe
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend