Mutu a înscris un gol şi a obţinut un penalti pentru Cesena în meciul cu Lazio

Mutu a strălucit din nou pentru Cesena însă nu a fost de ajuns pentru victorie. Lazio fără Radu Ştefan, accidentat a câştigat cu 3-2 după un meci nebun.

10 feb. 2012, 06:24

Briliantul a deschis scorul în minutul 14 după centrarea excelentă a lui Iaquinta. O altă sclipire a lui Mutu l-a obligat pe Konko să-l faulteze în careu iar arbitrul a arătat penalty şi eliminare pentru jucătorul lui Lazio. Iaquinta a transformat, şi în minutul 34, Cesena avea deja 2-0.

Laţiali au întors soarta meciului în numai 10 minute.

În repriza secundă brazilianul Hernanes a redus din handicap după un gol spectaculos. După o oră de joc, Lulic a egalat dintr-o poziţie suspectă de ofsaid.

Pe un ger teribil, Stadio Olimpico a devenit un vulcan la golul trei al lui Lazio, marcat de Kozak, în minutul 63. Deşi a rămas pe teren până la final, Mutu nu a mai ieşit în evidenţă.