NADIA COMĂNECI, provocare extremă: Aş vrea să joc un meci cu SIMONA HALEP

Nadia Comăneci a declarat, miercuri, în cadrul primei ediţii a Balului Nataţiei, că şi-ar dori să joace un meci de tenis cu Simona Halep, dar a precizat că nu se prea pricepe la acest sport.
Daniel Spătaru
20 nov. 2014, 06:55
NADIA COMĂNECI, provocare extremă: Aş vrea să joc un meci cu SIMONA HALEP

Nadia Comăneci, marea campioană la gimnastică, a participat, miercuri seara, la prima ediţie a Balului Nataţiei, declarând că se bucură să fie alături de sportivii olimpici „care au făcut enorm pentru România”. Totodată, ea a declarat că şi-ar dori să joace un meci de tenis cu Simona Halep, dar a precizat că nu se prea pricepe la acest sport.

Citeşte şi SIMONA HALEP şi-a reluat antrenamentele, la Poiana Braşov. Prima poză cu Simona în cantonament

Am auzit şi eu că este o licitaţie bogată. Mă bucur că pot participa la un asemenea eveniment. E frumos să fii alături de colegi olimpici care fac în continuare ceva pentru tânăra generaţie. Sunt sigură că va fi o seară frumoasă şi sper să strângem mulţi bani pentru generaţia următoare. Aş vrea să joc şi eu un meci cu Simona Halep, chiar dacă nu prea mă pricep„, a spus Nadia Comăneci.

Un reporter a dorit să afle dacă Nadiei îi place nataţia. „Sigur, am înotat şi când am făcut gimnastică, dar şi acum”.

Fosta campioană olimpică de nataţie Diana Mocanu consideră că România va avea o nouă medalie în acest sport când vor exista şi baze sportive: „Acum antrenez copii. Îmi fac rolul de zână protectoare. Sperăm şi noi să găsim o viitoare Diana Mocanu sau Camelia Potec. Ne chinuim. O nouă medalie vom avea când vor exista şi baze sportive. Până atunci e foarte greu. Copii nu mai sunt stimulaţi, iar bazele sportive lipsesc cu desăvârşire. E de lăudat o astfel de iniţiativă, deoarece ne dorim să zdruncinăm din temelii accest sistem învechit şi sperăm să aducem un suflu nou„.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Obiceiul banal care o menține în formă pe soția unui celebru milionar spaniol. Ce face de trei ori pe săptămână
Capital.ro
Vor primi buletin electronic cu cip. Decizia statului român pentru moldoveni: Regret enorm că am ajuns aici
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
Cum l-au extras comandourile SEAL pe pilotul american rănit în Iran, de la 2.100 de metri altitudine: strategia secretă a CIA
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
Biserica din Ierusalim va fi închisă de Paște pentru credincioși. Anunț important!
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj