NEGOCIERI CU ÎNJURĂTURI. Un poliţist încearcă să convingă un bărbat să nu se sinucidă

Negociere cu înjurături. Sătul de viaţă, un bărbat din localitatea Leţcani, judeţul Iaşi, a sunat la 112, spunând că vrea să se sinucidă. La capătul celălalt al firului, poliţistul a încercat să-l convingă să se răzgândească. Până la un moment dat, când dialogul pare desprins dintr-un banc. Unul cu poliţişti. Înregistrarea a fost postată pe internet.
Romania TV
26 feb. 2012, 13:41
NEGOCIERI CU ÎNJURĂTURI. Un poliţist încearcă să convingă un bărbat să nu se sinucidă

Arta negocierii a fost ridicată de un poliţist pe noi culmi după ce un cetăţean din Leţcani s-a decis să se sinucidă lăsându-se călcat de maşină. Ajuns în mijlocul străzii, potenţialul sinucigaş a început să înjure un şofer care tocmai era cât pe ce să-i împlinească dezideratul de a-l omorî. Simţindu-se lezat, poliţistul a răspuns în acelaşi registru.

Sinucigaş: Acum mă bag în stradă.

Poliţist: Alo. Poliţia. Vă ascult.

Sinucigaş: Uite, acuma intru pe jumătatea liniei.

Poliţist: Dar unde te afli, domnule? Cum îţi spune?

Sinucigaş: Eu, aşa cum sunt.

Poliţist: Dar cum te numeşti?

Sinucigaş: Dar nu-mi face nimeni dreptate.

Poliţist: Spune-mi ce problemă ai, că te ajut eu.

Sinucigaş: Uite, sunt pe jumătatea străzii.

Poliţist: Hai, spune ce problemă ai că te ajut eu.

Sinucigaş: Păi, vino încoace.

Poliţist: Păi, unde să vin. Spune-mi, că vin.

Sinucigaş: Sugi …, măh!!!!

Poliţist: Să o sugă mă-ta, măh!

Sinucigaş: Nu tu, ăsta care a vrut să mă calce.

Poliţist: Ăăăăăăă. Dar unde te afli acum?

Sinucigaş: La jumătatea străzii.

Poliţist: Dar unde?

Sinucigaş: La Leţcani.

Poliţist: Da unde la Leţcani, că e mare Leţcaniul.

Sinucigaş: Uite aici, la Poliţia asta.

Poliţist: La Poliţie eşti?

Sinucigaş: Dar nu-mi face dreptate.

Poliţist: La poliţie acolo în faţă eşti? Stai că vin eu până acolo.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Unde s-a produs, de fapt, ruptura dintre Nicu Ceaușescu și Elena. „A fost o dramă, pur și simplu”
Capital.ro
EXCLUSIV Gelu Voican Voiculescu, dezvăluiri noi despre execuția soților Ceaușescu. Ion Iliescu a redactat cu mâna lui: A omis multe
Playtech.ro
Ce salariu are un brancardier în 2026: venitul lunar și sporurile prevăzute de lege
Adevarul
Generalii Europei avertizează: continentul trebuie să se pregătească pentru război
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Două femei au fost lovite de mașină, în timp ce mergeau pe marginea șoselei, în Dolj! Una dintre ele și-a pierdut viața
iamsport.ro
Ordinul lui Nicolae Ceaușescu i-a ruinat viitorul românului care a fost ”cel mai bun din lume”: ”L-am iubit enorm! I-au luat pașaportul și l-au dat jos din avion”
MediaFlux
Anunț pentru peste 2 milioane de pensionari. Când vor intra, de fapt, banii de pensii pentru luna ianuarie
stirilekanald.ro
El este polițistul care l-a ucis pe Sergiu, moldoveanul găsit pe un câmp din Italia. Ucigașul l-a privit în ochi și l-a împușcat în cap, după care a fugit din țară
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend