Nicolas Sarkozy se retrage din politică dacă pierde alegerile prezidenţiale

Preşedintele francez Nicolas Sarkozy a declarat că s-ar putea retrage din politică dacă va pierde primul tur al alegerilor prezidenţiale prevăzute să se desfăşoare la 22 aprilie a.c. în Franţa, conform relatărilor ziariştilor care l-au însoţit marţi în călătoria sa în Guyana (un departament de peste mări al Franţei, situat în nordul Americii de Sud), transmite postul de radio BFM.
Romania TV
25 ian. 2012, 11:22
Nicolas Sarkozy se retrage din politică dacă pierde alegerile prezidenţiale

‘Am 56 de ani, sunt în politică de 35 de ani, îmi voi schimba complet viaţa. Nici nu veţi mai auzi de mine dacă pierd alegerile’, a spus Sarkozy, deşi presa franceză se arată puţin sceptică în legătură cu aceste declaraţii ale primului om în stat, informează Agerpres.

În plus, indiferent de rezultatul scrutinului, Sarkozy a spus că ia în calcul posibilitatea încheierii carierei sale politice într-un viitor previzibil pentru a se dedica exclusiv familiei.

DailyBusiness
PSD îl propune pe Sorin Grindeanu premier și cere control total asupra programului de guvernare
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Schimbare la TV! După Antena 1, încă un post din România va transmite meciurile de la Campionatul Mondial
Capital.ro
Va putea România să adopte moneda euro? Anunț direct venit de la BCE: Manifestă reziliență economică
Playtech.ro
Rezolvare subiecte matematică Evaluarea Națională 2026. Cerința care i-ar putea departaja pe elevii foarte bine pregătiți
Adevarul
SUA intră în era cuantică. Trump vrea să aibă super-computerul care poate sparge codurile lumii până în 2028
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ipoteză șoc în cazul lui Emil Gânj. Criminalist: „Probabil că și-a luat viața”
iamsport.ro
BREAKING | Gigi Becali a mai dat un jucător afară de la FCSB! Fotbalistul mai avea un an de contract, dar tocmai a semnat rezilierea
MediaFlux
Se pregătește unirea României cu Republica Moldova! Propunere legislativă depusă de S.O.S România, adoptată tacit de Camera Deputaţilor. Senatul, forul decizional
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?