Nicoliţă, la primul gol din campionatul Franţei VIDEO

Bănel Nicoliţă a marcat primul său gol pentru AS Saint-Etienne, iar Daniel Niculae a adus victoria formaţiei Nancy, în meciurile disputate de echipele lor, duminică, în etapa a XIII-a a campionatului Franţei.

06 nov. 2011, 18:35

Nicoliţă a fost integralist la Saint-Etienne în meciul cu Montpellier şi a marcat în minutul 32. Golul echipei adverse a fost înscris de Marveaux ’57.

Daniel Niculae, titular şi înlocuit în minutul 90, a marcat în minutul 87 golul victoriei formaţiei Nancy în partida cu Brest, scor 2-1. Celălalt gol al echipei Nancy a fost marcat de Jo-gook ’64, în timp ce pentru Brest a înscris Lesoimier ’85.

Alte rezultate din campionatul Franţei:

Olympique Marseille – OGC Nice 2-0

Au marcat: J. Ayew ’72, L. Rémy ’90+6 (penalti)

Au marcat: Réveillère ’10 (autogol), Boudebouz ’43 (penalti) / Lacazette ’14

Tot duminică se mai dispută meciurile Auxerre – Toulouse şi Girondins Bordeaux – Paris Saint-Germain.