Nicuşor Dan a dezvăluit cum a aflat soţia sa rezultatul alegerilor. „A trebuit să urmărească acest eveniment pe telefon”

Nicuşor Dan a dezvăluit că soţia sa nu a putut să-i fie alături în momentul în care a aflat rezultatul exit poll-ului care l-au dat duminică seară drept noul primar general. De asemenea, a mărturisit că nu prea găteşte, însă, când a fost nevoit să facă acest lucru, şi-a uimit fiica cu un preparat simplu.
Romania TV
28 sept. 2020, 19:43
Nicuşor Dan a dezvăluit cum a aflat soţia sa rezultatul alegerilor.

Nicuşor Dan a povestit într-un interviu acordat lui Cătălin Măruţă de ce soţia sa, Mirabela, nu a fost prezentă la sediul campanie în seara victoriei.

„La ora aia dormea copilul. A adormit copilul în maşină. Ieri (duminică) am fost la sediu toată ziua cu echipa de campanie. Nu era potrivit ca ele să stea soţia şi fetiţa la campanie cu multă lume pe aici şi atunci s-au dus la verişorii lor.

Au venit înapoi la ora 21 ca să prindă momentul anunţului, aici la sediul de campanie, numai că a adormit fetiţa în maşină şi atunci soţia a trebuit să urmărească acest eveniment pe telefonul mobil. Aşa s-a întâmplat”, a precizat Nicuşor Dan. 

Unde şi-a cunoscut Nicuşor Dan soţia

„S-a întâmplat în Club A. (…) Să spunem că dansez destul de bine”, a povestit candidatul susţinut de PNL şi USR PLUS în cursa pentru Primăria Capitalei.

Întrebat cine este persoana care duce gunoiul, Nicuşor Dan a spus: „eu cu cumpărăturile mai mult. Mi se întâmplă (să spăl vasele)”

„Eu nu prea gătesc, însă când a fost plecată soţia două zile a trebuit să gătesc pentru fetiţă şi am gătit caşcaval pane.

Când o să o întrebe cineva ce a mâncat mai bun în viaţă, mi-a făcut tati caşcaval pane”, a povestit el.

Cât despre planurile de a mai face un copil, Nicuşor Dan a mărturisit că „niciodată nu e prea târziu pentru aşa ceva”.

La Bucureşti, Nicuşor Dan, candidatul PNL- USR PLUS la Primăria Capitalei, a obţinut 42,75% din voturi la alegerile locale de duminică, în timp ce contracandidata sa de la PSD, primarul în funcţie Gabriela Firea are un scor de 38%. Însă PSD a luat cele mai multe voturi la Consiliul General al Municipiului Bucuresti.

Nicuşor Dan, primarul Capitalei, dar PSD are cei mai mulţi consilieri generali. LISTA posibililor consilieri social-democraţi

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Povestea militarului care a stat în comă 10 zile după ce a fost lovit în plin de un șofer cu permisul suspendat și cu alte 5 dosare penale pe rol. ”Mi s-a prăbușit toată lumea”
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj