Nicuşor Dan, mesaj pentru bucureşteni după ultimul exit poll: „Fiecare vot contează, mergeţi la vot!”

Actualul primar al Capitalei i-a îndemnat pe bucureşteni să meargă la vot în aceste ultime ore de scrutin.
Filip Stan
09 iun. 2024, 19:38
Nicuşor Dan, mesaj pentru bucureşteni după ultimul exit poll:

„Dragi bucureşteni, veniţi la vot, să ducem oraşul în direcţia bună. Mai sunt câtev aore până la închiderea urnelor, mergeţi la vot, a transmis, prin video, Nicuşor Dan, pe Facebook.

Surse politice de nivel inalt au declarat, pentru aktual24.ro, ca distanta dintre Nicusor Dan si Gabriela Firea se mareste constant. Dupa ora 16.00, Nicusor Dan avea cu peste 10% mai mult decat Gabriela Firea, conform datelor exit-poll.

Diferenta dintre Nicusor Dan si Gabriela Firea ar fi ajuns la 16%. Firea inca nu a ajuns la sediul central al PSD, unde insa se afla ceilalti lideri ai PSD, potrivit ultimului exit poll. Primarul Municipiului București, Nicușor Dan, candidat independent susținut de ADU, a declarat, la ieșirea din secția unde a votat, că a votat „pentru onestitate și realism în viața publică” și „împotriva mafiei imobiliare”. El a îndemnat oamenii să meargă la vot „pentru că e un moment în care ei decid direcția în care noi o să mergem”.

REZULTATE PARŢIALE ALEGERI 2024. Avem ultimul exit poll, s-au schimbat procentele, totul se decide seara

„Am votat pentru onestitate și realism în viața publică. E important ca oamenii politici să ne spună pe unde suntem și ce putem realist să facem și am votat împotriva mafiei imobiliare. Îndemn oamenii să iasă la vot, pentru că e un moment în care ei decid direcția în care noi o să mergem. De obicei, după ce se trezesc copiii, le dăm de mâncare și după care mergem la vot și cu ei. Acum n-am vrut să-i expunem. Ieri a fost pentru familie în sfârșit, după mult timp, și azi lucrez pentru Primărie, iar după-amiază o să vin înspre Primărie, Cișmigiu. Dacă e nevoie pe parcursul zilei o să mai fac declarații, în funcție de cum vine lumea la vot și informațiile pe care le mai avem”, a declarat duminică primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, la ieșirea din secția de votare.

Alegeri 2024. Peste 44% dintre alegători au votat la alegerile europarlamentare până la ora 19. Harta județelor cu cea mai mare prezență la vot

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Fiul lui Ion Țiriac a găsit ”sensul vieții”. La ce concluzie a ajuns Ion Ion Țiriac la 49 de ani
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Noi informații despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu. Cum se simte fostul antrenor de la CFR Cluj: „Nu a putut să mănânce”
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Șeful NATO avertizează Europa: ”Noi suntem următoarea ţintă a Rusiei”
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu