Noi detalii despre actriţa Naya Rivera, după ce a fost dată dispărută. Ce spun autorităţile

Actrița Naya Rivera, cunoscută pentru rolul din serialul Glee, a fost dată dispărută în urma unei plimbări cu barca pe un lac din California. A închiriat o barcă, alături de fiul său. Ulterior, doar copilul în vârstă de 4 ani a fost găsit singur în barcă.
Romania TV
10 iul. 2020, 06:04
Noi detalii despre actriţa Naya Rivera, după ce a fost dată dispărută. Ce spun autorităţile

Autorităţile presupun că actriţa Naya Rivera s-a înecat în lacul Piru din California, unde a fost văzută ultima dată împreună cu fiul ei în vârstă de 4 ani: „Presupunem că a avut loc un accident şi că s-a înecat în lac”, a spus ajutorul de şerif Chris Dyer la o conferinţă de presă, citează Variety. „Scopul este de a o aduce pe doamna Rivera acasă familiei pentru ca ei să aibă un final”. 

Sergentul Kevin Donoghue a spus joi după-amiază că lacul are o adâncime de 9 metri în zona unde a fost găsită barca şi că operaţiunea de căutare a fost îngreunată de prezenţa copacilor şi a altor resturi în apă. El a spus că poate dura până la o săptămână pentru ca trupul să fie găsit: „Nu avem niciun indiciu, după ce am vorbit cu fiul ei, că doamna Rivera a reuşit să ajungă la mal. El a dat suficiente informaţii anchetatorilor ca aceştia să concluzioneze că mama lui nu a mai reuşit să iasă din apă”.

Citeşte şi Actriţă din filme pentru adulţi, prezentată drept elevă de 10 la BAC. GAFĂ de proporţii a unui consilier local PSD

Nu există camere de supraveghere în partea de nord a lacului, ci doar din zona de închiriere a bărcilor. Cei doi au fost filmaţi când au urcat în barcă. Băiatul purta o vestă de salvare, iar o a doua a fost găsită în barcă, a mai spus Donoghue. Actele şi geanta lui Rivera, care cunoştea lacul, au fost găsite în barcă.

Naya Rivera este cunoscută pentru rolul Santana Lopez din serialul „Glee”, pe care l-a interpretat între anii 2009 şi 2015 şi care i-a adus nominalizări la Screen Actors Guild Awards, Grammy şi Teen Choice Awards. Ea a mai jucat în „Devious Maids” şi „Step Up: High Water”. În 2011, a semnat un contract cu Columbia Records şi a lansat un single, „Sorry”, cu rapperul Big Sean.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Timiș era drogat. Polițiștii au preluat două pliculețe suspecte
Fanatik.ro
Directorul școlii din Mangalia unde un elev s-a aruncat de la etaj din cauza unei note, dezvăluiri exclusive: „Spunea că maică-sa nu-l crede”
Capital.ro
Se dau bani în 2026. Anunț major de la PSD pentru pensionarii României: Vom proteja populația cea mai expusă riscurilor
Playtech.ro
Ventilatorul pentru calorifer, gadgetul care îți încălzește casa mai repede și reduce factura. Cât costă și de ce merită
Adevarul
Lider european, îngrijorat de starea psihică a lui Trump după întâlnirea de la Mar‑a‑Lago. Casa Albă respinge informațiile
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Primele mărturii ale unui supraviețuitor al accidentului din Timiș. Raport INML: S-au găsit substanțe interzise în mașină și în sângele șoferului
iamsport.ro
Celebrul jucător de poker, interesat să investească la Dinamo! Sfatul lui Victor Pițurcă
MediaFlux
Oferte la gaze naturale sub prețul plafonat, de 0,30 lei/kWh. Anunț de ultimă oră de la ANRE
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil