Noi detalii în cazul asasinatului din Arad. Anchetatorii au cerut sprijinul unor specialişti străini

Ancheta de la Arad se extinde. Anunțul a fost făcut chiar de ministrul de Interne. Anchetatorii români au cerut sprijinul specialiștilor străini. Oamenii legii au suspiciuni că asasinul plătit nu are cetățenie română și a fugit din țară imediat după comiterea faptei.
Filip Stan
01 iul. 2021, 14:33
Noi detalii în cazul asasinatului din Arad. Anchetatorii au cerut sprijinul unor specialişti străini

La mai bine de o lună de la asasinarea omului de afaceri arădean Ioan Crişan anchetatorii nu au reuşit să dea de urma criminalului. Ministrul de Interne, Lucian Bode, a precizat că familia omului de afaceri este monitorizată de structurile MAI şi că Parchetul lucrează cu toate forţele la rezolvarea cazului.

Citeşte şi: Descoperirea care răstoarnă cazul execuţiei de la Arad. Amprenta asasinului care ar putea face lumină în acest caz

Oamenii legii au suspiciuni că asasinul plătit nu are cetățenie română și a fugit din țară imediat după comiterea faptei.

Citeşte şi: Momentul în care maşina miliardarului din Arad sare în aer. Ancheta, preluată de criminalişti şi SRI. Update: există un cerc de suspecţi VIDEO

Afaceristul Ioan Crișan a murit pe data de 29 mai, în urma unei explozii a mașinii în care tocmai se urcase într-o zi ce ar fi trebuit să fie una obișnuită de sâmbătă, după ce și-a băut cafeaua în parcarea unui supermarket din Arad. Nu știm nici până în prezent cine este asasinul sau asasinii care au pus la cale și care, mai apoi, au pus în practică teribilul atentat.

O nouă pistă luată în calcul de anchetatori este aceea că cel care ar fi pus la cale atacul în care și-a pierdut viața omul de afaceri Ioan Crișan se afla la locul incidentului având în vedere că bomba trebuia declanșată la un moment dat.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Ce au scris maghiarii după ce Sepsi a promovat în SuperLiga României
Capital.ro
Ilie Bolojan exclude o nouă coaliție cu PSD: „În condiţiile în care acest partid va fi în guvernare, PNL va fi în opoziţie”
Playtech.ro
La ce să fii atent când închiriezi o maşină în Grecia, Italia sau Spania pentru a nu avea cheltuieli în plus. Sfaturi esenţiale pentru turişti
Adevarul
România intră sub asediul furtunilor. DSU și ISU mobilizează forțe speciale în județele aflate sub Cod portocaliu
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Uluitor! Finanțatorul din SuperLiga care a fost muncitor pe șantier înainte de a deveni milionar: ”Nu a fost nimic calculat”
MediaFlux
Horoscop financiar pentru weekendul 16-17 mai 2026. Cele patru zodii care vor putea câștiga o sumă mare de bani
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi