Norocul începătorului. Un portar debutant a apărat două penalty-uri, în două minute VIDEO

Mariusz Tatera, portarul formaţiei poloneze Chemik Bydgoszcz, a avut două intervenţii de excepţie încă din meciul de debut, după ce arbitrul a inventat două lovituri de la 11 metri împotriva formaţiei sale.

16 apr. 2013, 12:43

Un meci din liga a cincea a stârnit controverse în Polonia, dar a scos în evidenţă şi un portar, care a făcut meciul vieţii încă de la debut. Arbitrul întâlnirii Pomorzanin Serock – Chemik Bydgoszcz şi-a făcut de cap în repriza secundă, inventând două lovituri de la 11 metri pentru gazde, într-un interval de numai două minute.

Primul penalty l-a dictat după un luft al unui fotbalist, al doilea după o simulare jalnică, însă dreptatea a ieşit la suprafaţă şi tânărul portar debutant al lui Chemik, Mariusz Tatera, a apărat de fiecare dată.

Graţie intervenţiilor sale de excepţie, Chemik a câştigat întâlnirea, cu scorul de 1-0.