Norocul la bani! Vârsta apogeului financiar, în funcţie de ziua săptămânii în care te-ai născut

Studiile astorlogilor, derivate din credintele vechi, au conchis faptul ca ar exista o legatura stransa intre ziua saptamanii in care s-a nascut un om si momentul vietii sale in care acesta va atinge apogeul financiar.
Romania TV
07 dec. 2013, 08:53
Norocul la bani! Vârsta apogeului financiar, în funcţie de ziua săptămânii în care te-ai născut

Se pare astfel ca ziua saptamanii in care te-ai nascut are un rol important in a canaliza energia avutiei, a banilor asupra propriei persoane, in asa fel incat sa iti poti dezvolta instinctul financiar maxim la o anumita varsta.
Astfel, exista diferente destul de mari in ceea ce priveste momentul vietii in care fiecare din noi atinge punctul maxim al avutiei, in functie de ziua saptamanii in care a fost nascut.

Te-ai nascut luni: Vei face bani cam coata viata, insa niciodata nu iti vor fi de ajuns. Asa ca apogeul tau financiar va veni undeva pe la sfarsitul vietii, cand vei putea spune in sfarsit ca esti multumit cu ceea ce ai agonisit. Varsta apogeului financiar: 63 de ani.

Te-ai nascut marti: Banii nu sunt principala ta problema in viata, insa intr-un fel sau altul te pricopsesti cu ei. Numai ca nu stii foarte bine sa investesti si de aceea, in ciuda faptului ca iti vor trece multi prin maini, nu vei face aproape niciodata avere. De aceea varsta apogeului financiar este frageda: 20 de ani

Te-ai nascut miercuri: Esti mereu in cautare de solutii financiare din cauza ca banii niciodata nu par sa se lipeasca de tine. De aceea vei incerca inca de tanar sa faci cat mai multi, prin toate mijloacele posibile. Vei atinge un apogeu finaciar pe la 30 de ani pe care il vei mentine constant.

Continuarea pe Lyla.ro

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Cristiano Ronaldo și-a luat mașină în valoare de peste 1 milion de euro. Ce preferințe a avut fotbalistul
Capital.ro
Se pune poprire pe conturi și salariu. Banca transmite notificări și dă termen de 30 de zile. Românii care trebuie să achite banii de urgență
Playtech.ro
Ce reprezintă stelele unui hotel. Diferenţele clare între o cazare de trei şi patru stele
Adevarul
Cât de mare a riscul ca europenii să intre în război cu Iran: „Trebuie acoperire aeriană, portavioanele vor fi cele ale francezilor și britanicilor”
wowbiz.ro
Tatăl fetei de 18 ani ucise în Bihor, primele declarații după ce presupusul criminal a fost prins. Bărbatul îi acuză pe polițiști: „M-am rugat în genunchi”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS A fost prins bărbatul suspectat că i-a luat viața fetei de 18 ani găsită pe un câmp din Bihor. Acesta se ascundea într-un lan de rapiță
iamsport.ro
Cristi Chivu, sfătuit să plece de la Inter Milano: ”Eu așa aș face!”. Ce echipă ar fi ideală pentru antrenorul român
MediaFlux
Documente secrete despre OZN-uri. Departamentul de Război al SUA a făcut publice imagini și relatări spectaculoase FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi