Nu-ţi vine să mai mănânci vreodată: Ce au găsit „criminaliştii” alimentari în McNuggets FOTO

Mâncarea de la fast-food a fost pusă sub microscop de către "poliţia alimentelor" de la NaturalNews. Experţii au fost oripilaţi de ceea ce au putut să găsească într-o porţie de Chicken McNuggets de la un restaurant McDonald's din Austin, Texas.
Romania TV
17 aug. 2013, 18:12
Nu-ţi vine să mai mănânci vreodată: Ce au găsit

Luate în laboratorul publicaţiei NaturalNews pentru a fi cercetate în cele mai mici amănunte, sub microscop, experţii laboratorului au făcut descoperiri şocante în câteva bucăţi din porţia de Chicken McNuggets.

Ei au găsit nişte formaţiuni filiforme de culoare neagră, asemănătoare firului de păr, precum şi nişte sfere minuscule, de culoare albastru-deschis ce înconjurau formaţiunile filiforme la unul dintre capete. În aceleaşi produse, s-au mai găsit nişte formaţiuni de culoare roz, precum şi unele sferice, de culoare verde, ce semănau cu nişte alge.

Mostrele au fost îngheţate şi păstrate pentru a fi predate autorităţilor sanitare federale care urmează să determine natura acestora şi cale prin care au ajuns într-un produs alimentar.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet