O actriţă, transportată de urgenţă la spital după ce a fost rănită la Teatrul Odeon

O actirţă japoneză a fost preluată cu ambulanţa de la Teatrul Odeon şi transportată la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti (SUUB), după ce i-a căzut o bară în cap.
Iulian Tudor
12 iun. 2015, 16:40
O actriţă, transportată de urgenţă la spital după ce a fost rănită la Teatrul Odeon

O actriţa, în vârstă de 70 de ani, se află sub supravegherea medicilor de la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti, după ce i-a căzut o bară în cap. „Nu este vorba de un traumatism cranio-cerebral grav şi nu se impune internarea„, a declarat purtătorul de cuvânt al unităţii medicale, dr. Silvia Nica, potrivit Mediafax.

Directorul Teatrului Odeon, Dorina Lazăr, a declarat că „nu s-a întâmplat nimic, e o alarmă falsă”. Ea a adăugat că spectacolul programat pentru această seară nu va fi amânat.

Compania de teatru Rinkogun din Japonia prezintă vineri, la Teatrul Odeon, Sala Majestic, de la ora 19.00, spectacolul „Podul”.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Gică Hagi, transformat total după ce a devenit bunic! Anunțul fiului Ianis: „Am 27 de ani și nu am văzut partea asta a lui”. Video
Capital.ro
Impozit pe apartamente. Schimbare radicală de la 1 ianuarie 2026. Românii care vor plăti cu până la 750% mai mult
Playtech.ro
Se instalează gerul în România. Vom avea Crăciun cu frig şi posibile ninsori
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Bolojan taie tot. Urmează ajutoarele de șomaj și metodele de pensionare anticipată
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”