O banală vizită la DENTIST i-a adus MOARTEA. A pierit în CHINURI GROAZNICE

O femeie în vârstă de 64 de ani a murit la o oră după ce o banală vizită la stomatolog s-a transformat în coşmarul vieţii ei. Ultimul.
Romania TV
20 mai 2014, 12:01
O banală vizită la DENTIST i-a adus MOARTEA. A pierit în CHINURI GROAZNICE

Judy Gan, o bibliotecară pensionată, mamă a doi copii şi bunică, a murit la o oră după o vizită la dentist, unde a fost supusă unor chinuri groaznice de către un medic pentru care devotamentul cu care îşi face meseria pare vecin cu patologia psihiatrică.

Femeia a mers la stomatolog pentru a avea o dantură mai bună la vârsta ei, însă nu s-ar fi aşteptat nicio clipă ca medicul să vrea să-i extragă 20 de dinţi la aceeaşi şedinţă.

În timpul procedurii, bătrâna şi-a pierdut cunoştinţa, iar semnele ei vitale au început să scadă alarmat, moment în care asistenţii medicului din Ellington, Connecticut, i-au atras acestuia atenţia că ar trebui să renunţe şi să cheme ambulanţa, pentru ca pacienta să fie transportată la spital. Acest lucru nu s-a întâmplat însă, medicul fiind hotărât să îşi termine „opera”, încurajat şi de faptul că la un moment dat femeia şi-a revenit pentru scurt timp.

Nu a contat nici măcar faptul că Judy Gan i-a spus să oprească procedura şi a continuat extracţiile, în ciuda insistenţelor personalului auxiliar şi a faptului că avea cunoştinţă de afecţiunile de care pacienta suferea, pe care le completase în fişă atunci când venise la cabinet. Mai mult, atunci când un asistent i-a spus că vrea să sune cheme chiar el ambulanţa, medicul s-a opus vehement. Când, într-un final, a fost chemată salvarea, era deja prea târziu, iar femeia a murit la spital, o oră mai târziu.

Medicului-criminal i-a fost suspendată licenţa şi este acuzat de omor prin imprudenţă.

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Ion Iliescu a fost supus unei noi intervenții! Anunț de ultimă oră despre starea de sănătate a fostului președinte
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Comuna din România unde poți cumpăra o casă gata construită și un teren generos cu aproape 10.000 de euro. E la o oră distanță de București, iar în apropiere se află și o baltă liniștită unde poți să pescuiești
Capital.ro
Taxă pentru șoferi. Se achită până la 1.000 lei/an. Plata se face online sau la ghișeele primăriei
Playtech.ro
Cuvântul banal pe care 80% dintre români îl rostesc greşit. O literă le dă mari bătăi de cap
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Coreea de Nord a pierdut peste jumătate din trupele trimise Rusiei. Ar putea trupele nord-coreene să fie desfășurate la granița cu Ucraina?
wowbiz.ro
Imagini de infarct cu Ioana Tufaru în costum de baie la plajă în Eforie! Vacanță pe buget de criză: 40 lei/zi
Spynews
Discuții aprinse pe ponton la Snagov. Laurențiu Reghecampf a venit să ia barca! A venit poliția
Spynews
Când a aflat Dan Alexa de presupusa infidelitate a soției sale! Susține că el a filmat imaginile cu ea ieșind din casa altui bărbat: ”Mi-a luat nevasta”
Evz.ro
Sărăcia se întinde peste România. Vin vremuri chinuitoare
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Bucureștenii rămân fără apă începând cu 17 iunie 2025! Care este Sectorul vizat
Cancan.ro
Mariana Moculescu, scene șocante în garsonieră: a cerut ordin de protecție: 'Era beat criță și trăgea de mine'
Playsport.ro
NASA avertizează că Pământul va rămâne fără oxigen. Estimările recente prezic colapsul...
Capital.ro
România a pierdut cel mai iubit actor. A fost o figură emblematică a scenei românești. Nu va fi uitat niciodată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Asta mai lipsea. Grevă generală
MediaFlux
Europa se implică în război! Decizia care dă fiori în toată lumea
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cine achită nota de plată a crizei politice românești: durează prea mult și… aparatul taxează!