ŞOCANT! O cântăreaţă a ajuns la spital după ce a fost BĂTUTĂ pe stradă. Tânăra are mai multe răni la cap

Florina Dăscălescu, cunoscută sub numele de Flow Reena, o cântăreaţă din Iaşi, a fost tâlhărită în săptămâna trecută, în plină stradă. Tânăra de 24 de ani a ajuns la spital în stare gravă.
Iulian Tudor
01 dec. 2014, 09:12
ŞOCANT! O cântăreaţă a ajuns la spital după ce a fost BĂTUTĂ pe stradă. Tânăra are mai multe răni la cap

O tânără cântăreaţă din Iaşi a ajuns la spital cu o dublă fractură de man­dibulă după ce ar fi fost lovită violent, în plină stradă, de persoane necunoscute. Florina Gabriela Dăscălescu are de 24 de ani şi este cunoscută sub numele de Flow Reena. Tânăra a fost ex­ternată din spital sâmbătă după ce, susţine ea, a avut nevoie de trei zile de spitalizare. Artista a povestit prin intermediul unei postări pe Facebook cum a fost agresată.

Citeşte şi DRAMA unei tinere de 20 de ani. A fost băgată în comă pentru că a refuzat să se prostitueze VIDEO

„Azi am ajuns acasă după 3 zile de spitalizare şi arăt cât de cât mai bine. Trăiesc un coşmar! Aveţi grijă pe unde mergeţi seara, mergeţi însoţiţi. Miercuri pe la 18.15 mă duceam spre farmacie, în podu ros să iau nişte pastile. Când m-am întors pe Aleea Decebal, era beznă totală. Probabil greşeala mea a fost că am ţinut portofelul şi pastilele sub braţ la vedere. Dintr-o dată pe alee mi-am pierdut conştienţa. Efectiv nu ştiu ce s-a întâmplat după, ori cineva mi-a dat cu pumnul pe la spate în partea dreapta în zona urechii şi a mandibulei şi apoi am căzut de am făcut o fractură în partea stângă la cap. M-a trezit cineva, nu ştiam ce s-a întâmplat, eram speriată şi plină de sânge cu pastilele sub braţ şi mâinile în buzunar la geacă exact cum eram înainte, dar fără portofel. Eu am crezut că am avut o pierdere de conştienţă şi am căzut, însă doctorii şi toată lumea spun că e posibil să fi fost lovită, asta pentru că nu ai cum să ai două fracturi de mandibulă în partea dreaptă şi julită lângă ureche, plus cercel rupt şi fractură la cap în partea stângă. Nu ai cum, în cădere, să te loveşti aşa tare. Eu sunt şocată de-a dreptul, mai ales că analizele au ieşit bine. Nu pot vorbi şase săptămâni, mănânc cu paiul, astfel mi-am anulat toate evenimentele din luna decembrie. Atenţie mare dragilor pe unde mergeţi, ce faceţi, pentru că se întâmplă atâtea”, a scris tânăra pe Facebook.

„Urmează să merg la Medicină Legală (pentru certificat medico-legal n.r.) după care am să fac o plângere la Poliţia Municipiului. Acum sunt sigură că am fost lovită, am înţeles că sunt foarte mulţi în zona aceea care fac astfel de tâlhării”, a declarat, pentru „Ziarul de Iaşi„, Florina Dăscălescu.

Citeşte şi Sfârşit TRAGIC. Pictoriţă de 23 de ani din Iaşi, intoxicată cu MONOXID DE CARBON

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Nadia Comăneci, fetiţa din Oneşti care a ajuns superstar mondial! 50 de ani de la prima notă de 10 din istoria gimnasticii la Jocurile Olimpice
Capital.ro
Pensie 2026. Beneficiile pe care pensionarii le pot primi de la stat. Mulți nu depun cererea
Playtech.ro
Top 5 țări în care pensionarii pot trăi mai ieftin în 2026. Unele sunt la câteva ore de România
Adevarul
Asul din mâneca dascălilor după ce CCR a respins creșterea cuantumului plății cu ora: „Corectarea măsurilor de austeritate nu mai poate fi amânată”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
S-a dezlănțuit la adresa finalistei CM 2026: ”A trișat întotdeauna, o scursură de națională, cea mai oribilă din lume!”
MediaFlux
Sumă imensă pentru uciderea lui Donald Trump. A fost publicat și locul unde ar putea fi omorât
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România