O femeie a murit după ce a fost luată de viitură. Este al doilea caz în ultimele ore

O femeie în vârstă de 69 de ani din Suceava a murit miercuri, după ce a fost luată de apele unui pârâu, trupul său fiind găsit la aproximativ zece kilometri distanţă de zona în care dispăruse.
Romania TV
25 iul. 2018, 08:51
O femeie a murit după ce a fost luată de viitură. Este al doilea caz în ultimele ore

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Suceava, pompierii au fost solicitaţi să intervină miercuri dimineaţă, în Benia, după ce o femeie în vârstă de 69 de ani din localitate a căzut într-un pârâu în timp ce tranversa un podeţ.

La faţa locului ai ajuns echipaje de pompieri care au început căutările. Trupul femeii a fost găsit după câteva ore, în apă, la aproximativ zece kilometri de locul în care aceasta dispăruse. Cadrele medicale prezente la faţa locului au putut doar să constate decesul femeii.

Este a doua victimă a inundaţiilor din ultimele 24 de ore. Marţi, un bărbat şi-a pierdut viaţa după ce ce încerca să traverseze albia unui pârâu din comuna Mărgineni din judeţul Neamţ.

Peste treizeci de localităţi din şaptesprezece judeţe au fost afectate de inundaţii în ultimele 24 de ore, iar aproximativ 5.100 de pompieri militari au intervenit în sprijinul oamenilor, potrivit Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU).

Citeşte şi Un bărbat a murit după ce a fost surprins de viitură în timp ce se afla cu vacile la păscut

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Arbitrajul din România, din nou în finalele din cupele europene! UEFA a anunţat brigăzile
Capital.ro
„Perfect 10”: Nadia Comăneci și brandul francez Moreau Sport lansează prima linie de echipament sportiv sub semnătura campioanei
Playtech.ro
Diploma și notele mari nu mai garantează un loc de muncă. Ce caută acum angajatorii la tineri
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pentru milioane de români care merg în Grecia! O dronă încărcată cu explozibili a fost găsită pe o insulă populară
iamsport.ro
Gică Hagi, transfer interzis la o superputere a Europei: ”S-a supărat pe Valentin Ceaușescu”
MediaFlux
Surpriză complet neașteptată. București, în top 15 cele mai bogate regiuni din UE.
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi