O femeie a murit în parcarea unui centru de vaccinare, la o oră după rapelul cu Pfizer

O femeie în vârstă (91 de ani) a murit din cauza unui stop cardiocirculator în parcarea punctului vaccinal Villorba (Treviso), sâmbătă, 8 mai, în jurul orei 11.
Filip Stan
09 mai 2021, 18:36
O femeie a murit în parcarea unui centru de vaccinare, la o oră după rapelul cu Pfizer

O femeie supusă cu o oră mai devreme la a doua doză de vaccin Pfizer, aștepta ca fiica să fie imunizată şi ea, când a intrat în stop cardio-circulator.

A fost apelat imediat 118 și echipa centrului de vaccinare a început imediat manevrele de salvare. Defibrilatorul folosit de personalul medical nu a avut efect.

Echipajul de 118 cu anestezist reanimator a sosit rapid la fața locului și a continuat manevrele de resuscitare; apoi bătrâna, care suferea de patologii cardiovasculare și renale, a fost transportată la Serviciul de Urgență din Treviso, unde a murit. Pentru a investiga cauzele morții, ULSS 2 a solicitat autopsia, informează Il Messaggero, citat de Gazetaromaneasca.com.

Citeşte şi: Germania ridică de astăzi restricţiile pentru cetăţenii vaccinaţi. Aceştia au dreptul să circule noaptea şi nu vor mai intra în carantină

DailyBusiness
Avionul lui Donald Trump, întors din drum spre Davos din cauza unei probleme electrice. Președintele SUA a schimbat aeronava
Spynews
Iubita lui Mario Fresh și-a etalat silueta de invidiat! Cât de bine arată Miruna în costum de baie
Fanatik.ro
Cristi Săpunaru a văzut ce se construiește în Ștefan cel Mare și nu s-a ferit de cuvinte: „Ar fi meritat și Giuleștiul”
Capital.ro
S-a stins un actor legendar. Toată lumea îl plânge. E doliu în lumea filmelor: A fost întotdeauna un adevărat maestru
Playtech.ro
Gata cu gerul. Primele zone în care cresc temperaturile chiar de joi
Adevarul
Fiul de miliardar o ține în joc pe Simona Halep. Fosta campioană, implicată în organizarea turneului de la Cluj
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Teo Trandafir a dormit în același pat cu Julio Iglesias! Prezentatoarea a dezvăluit totul în platoul „Follow us”. Cum a reacționat Ilinca Vandici
iamsport.ro
Fotbalistul român care era ”un fel de geniu”, dar a ajuns la închisoare: ”Nu avea disciplină și seriozitate”
MediaFlux
Premierul Groenlandei le cere locuitorilor să se pregătească pentru o posibilă invazie americană
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day