Fetiţă de trei luni, LOVITĂ în cap de propriul tată cu un topor VIDEO

Un accident cutremurător a avut loc în Suceava. O fetiţă de trei luni a fost lovită în cap de propriul tată cu un topor. Bărbatul ar fi atins-o din greşeală, în timp ce o bătea pe mama micuţei. Când bebeluşul a leşinat, tatăl nu a vrut să sune la salvare. După ce bărbatul a plecat de acasă, femeia a fugit la rude şi a sunat la 112, potrivit România TV.
Alina Costache
26 feb. 2013, 08:25
Fetiţă de trei luni, LOVITĂ în cap de propriul tată cu un topor VIDEO

Potrivit anchetatorilor, scandalul ar fi pornit din cauza alcoolului. Bărbatul a consumat mai multe pahare de băutură şi s-a supărat pe femeia cu care locuia. Aceasta i-a spus că nu are ce să-i dea de mâncare. Ulterior, soţul nervos a luat un topor şi a început să îşi lovească soţia. Din greşeală, el a reuşit să îşi lovească şi fetiţa de doar trei luni care se afla în braţele mamei, după ce a început să plângă, în urma ţipetelor bărbatului.

Mama povesteşte că nu a putut să sune la salvare, cu toate că bebeluşul se afla în stare gravă, deoarece telefonul familiei era în posesia bărbatului, acesta refuzând intervenţia doctorilor. Ea a fost nevoită să fugă de acasă, alături de cei patru copii, în momentul în care bărbatul a părăsit domiciliul. Femeia s-a adăpostit la o rudă, apelând ulterior salvarea şi poliţia. În cele din urmă, bebeluşul a ajuns la spital în stare gravă cu un traumatism cranio-cerebral. Tătăl a ajuns pe mâna poliţiştilor.

„În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii de loviri şi alte violenţe. În funcţie de concluziile medico-legale urmează să se facă cu exactitate încadrarea juridică a faptei şi să se dispună măsuri procedurale faţă de suspect”, a declarat Ionuţ Epureanu, purtător de cuvânt IPJ Suceava.

Medicii au anunţat şi Protecţia Copilului. Ceilalţi trei copii ai celor doi au rămas la rudele femeii. Bărbatul a fost dus la poliţie pentru audieri.

Citeşte şi: CAZ ŞOCANT: Un bebeluş a fost găsit mort, cu o muşcătură de câine pe faţă VIDEO

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Legenda Universității Craiova a dat de pământ cu Rapid după 2-2 în Bănie: „Cei mai slabi! Cel mai bun jucător al lor? Arbitrul!”. Video
Capital.ro
Bani după deces. Notarul nu poate iniția succesiunea. Moștenitorii care trebuie să obțină apostila
Playtech.ro
Ajutor de încălzire 2025–2026. Cât timp vor primi românii bani pentru căldură
Adevarul
De ce suntem percepuți ca fiind mai atractivi atunci când mâncăm usturoi? Ce alimente produc cele mai puțin sexy mirosuri
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Dezlănțuit! Fostul fotbalist de la Dinamo l-a numit ”sluga securiștilor” pe jucătorul care s-a îmbogățit după retragere: ”Mai bine sărac ca mine decât milionar ca el!”
MediaFlux
Schimbare totală de vreme în România! Românii trebuie să se pregătească!
stirilekanald.ro
„Am probleme mari!” Ștefania Szabo ascundea un secret care i-a adus moartea! Un preot i-a spus-o direct: „Tu nu prinzi sfârșitul anului!”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai