O nouă tragedie cutremură România. Doi gemeni, de două luni, au murit la scurt timp după ce au fost externaţi de la Spitalul de Copii

Poliţiştii din localitatea Apaţa efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal după ce doi gemeni, în vârstă de două luni şi două săptămâni, au murit, joi, unul acasă şi unul la o unitate spitalicească, după ce fuseseră internaţi acolo, anterior, mai multe zile, potrivit Agerpres.
Romania TV
13 feb. 2020, 16:56
O nouă tragedie cutremură România. Doi gemeni, de două luni, au murit la scurt timp după ce au fost externaţi de la Spitalul de Copii

Conform Inspectoratului de Poliţie Judeţean Braşov, iniţial s-a primit un apel la 112 prin care se sesiza faptul că unul dintre cei doi copii ar fi murit la domiciliul din localitatea Apaţa. Echipajul medical direcţionat la faţa locului a constatat decesul copilului, iar cadavrul a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Braşov, pentru efectuarea autopsiei şi stabilirea cauzelor reale ale decesului.

Ulterior, în cursul după-amiezii aceleiaşi zile, IPJ Braşov a fost sesizat de reprezentanţi ai Spitalului de Copii cu privire la faptul că sora geamănă a bebeluşului a fost adusă la unitatea medicală în jurul orei 12,00 şi a decedat la scurt timp, în jurul orei 16,00.

În urma cercetărilor s-a stabilit că ambii minori fuseseră internaţi la Spitalul de Copii din Braşov în perioada 2-11 februarie„, a precizat IPJ Braşov.

Cercetările sunt efectuate în cadrul unui dosar penal sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Rupea.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Simona Halep și-a dezvăluit cel mai mare vis. A radiat de fericire când a spus totul
Capital.ro
Plafonarea alimentelor, prelungită. Retailerii spun că măsura poate afecta consumatorii: Nu se regăseşte nicio protecţie specifică pentru cei vulnerabili
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
Rusia face baze militare la granița cu NATO. Mari îngrijorări în Europa
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți