O româncă, spulberată pe trecerea de pietoni, în Italia. Victima este în MOARTE CEREBRALĂ VIDEO

O tânără de 21 de ani din Galaţi a fost spulberată pe o trecere de pietoni din oraşul Cortina d’Ampezzo, Italia. Un instructor de schi a fost cel care a dat peste ea, după care a fugit de la locul tragediei. Tânăra se află acum în moarte cerebrală şi este menţinută doar de aparate.
Iulian Tudor
26 ian. 2015, 07:03
O româncă, spulberată pe trecerea de pietoni, în Italia. Victima este în MOARTE CEREBRALĂ VIDEO

Loredana Gabriela Tiron lucra ca barmaniţă într-un local din oraşul Cortina d’Ampezzo, în nordul Italiei. Plecase din Galaţi acum trei ani pentru a face rost de bani. Accidentul cumplit s-a produs pe o stradă din oraş, când Loredana se ducea spre serviciu, potrivit România TV. Totul a ieşit la iveală abia acum, când medicii au anunţat că este în moarte clinică şi nu o mai pot salva.

CITEŞTE ŞI: ROMÂNI arestaţi la Roma pentru uciderea unui POLITICIAN

Tânărul care a lovit-o pe fată a dispărut imediat de la locul accidentului, iar aceasta a zăcut minute în şir în stradă, scrie presa italiană. Un martor a chemat poliţia şi ambulanţa.

Tânărul care a lovit-o cu maşina, instructor de schi în zonă, s-a ales cu dosar penal şi este cercetat. Anchetatorii l-au găsit după aproape o zi de căutari. I-au descoperit maşina parcată în faţa casei şi bucăţile de plastic rămase pe asfalt, în urma accidentului. La audieri, bărbatul a negat categoric că ar fi accidentat pe cineva.

VEZI ŞI: Româncă terorizată în Marea Britanie. Ce i-au făcut localnicii VIDEO

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Ce promisiune i-a făcut Leo Messi soției sale, Antonela. O va pune în aplicare după retragerea din fotbal
Capital.ro
Limită la bani. Transferurile bancare care depășesc această sumă trebuie declarate. Fiscul verifică tranzacțiile
Playtech.ro
Ce reprezintă ultimele şase cifre din CNP: detaliul de pe cartea de identitate pe care puţini îl bagă în seamă
Adevarul
O adolescentă de 17 ani, bătută și violată de angajatul tatălui său, a murit mâncată de porci după individul a lăsat-o inconștientă în țarcul animalor
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A murit și soția însărcinată a lui Sorin Iacob, afaceristul care si-a pierdut viata in accidentul din...
iamsport.ro
”El e singurul patron din România de care mi-a fost frică". Amenințat că va fi ”dus în pădure și bătut” după un gol încasat
MediaFlux
Trump nu cedează! Amenință că trimite întăriri militare și un portavion
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj