O tânără din Galaţi, amendată pentru alarmarea poliţiei, după ce a declarat că a fost răpită. Unde era de fapt

O tânără în vârstă de 19 ani din judeţul Galaţi a fost amendată de oamenii legii după ce a alarmat poliţia fără un motiv întemeia. Aceasta şi-a păcălit familia, chiar de ziua ei, că a fost răpită.
Romania TV
09 iul. 2020, 13:23
O tânără din Galaţi, amendată pentru alarmarea poliţiei, după ce a declarat că a fost răpită. Unde era de fapt

Familia tinerei a sunat la 112 pentru a cere ajutorul oamenilor legii, care au reuşit în cele din urmă să rezolve cazul. În momentul în care a fost prinsă, tânăra a declarat că se află, de fapt, în Italia, şi a vrut să le facă rudelor o glumă de ziua ei. Tânăra a pus totul pe seama consumului de alcool şi a etnobotanicelor, a transmis News.ro.

Citeşte şi: Care sunt judeţele cu cea mai rapidă transmitere comunitară. Tătaru: „Nu suntem în situaţia în care să se decreteze stare de urgenţă”

Poliţia Judeţeană Galaţi a anunţat, joi, că autorităţile au fost sesizate, printr-un apel la 112 de o tânără de 23 de ani, din comuna Vânători, despre faptul că sora ei, în vârstă de 19 ani, este ţinută de mai multe persoane împotriva voinţei sale, într-un spaţiu din municipiul Galaţi, de unde observă o piscină, un drum de centură şi un pod.

Oamenii legii au început verificările în acest caz, conform descrierii, şi au verificat spaţiile de cazare, fără a fi identificate persoane sau informaţii relevnte cu privire la sesizare. În acest caz au fost informate şi restul structurilor din cadrul IPJ Galaţi.

În urma verificărilor efectuate şi a discuţiilor telefonice purtate cu presupusa persoană vătămată, pe numărul de telefon pus la dispoziţie de mama acesteia, un număr din Italia, poliţiştii şi-au dat seama că cele sesizate nu se confirmă.

Astfel, în urma unui apel video, tânăra de 19 ani a declarat că se află în Italia şi nu este victima vreunei infracţiuni, dar a dorit să facă o glumă cu membrii familiei sale, chiar de ziua sa de naştere, punând totul pe seama consumului de băuturi alcoolice şi a substanţelor halucinogene.

Aceasta a fost sancţionată pentru alarmarea organelor de menţinere a ordinii publice, prin darea semnalelor de pericol, fără motiv întemeiat.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Culisele suspendării lui Ştefan Baiaram înainte de Universitatea Craiova – FCSB: “Sunt antecedente! A fost judecat de urgenţă şi beneficiar a fost FCSB”
Capital.ro
Bani în două tranșe pentru pensionari, de Paște și de Crăciun. Se vor plăti între 600 și 1.000 lei, în funcție de pensie
Playtech.ro
Temperaturi neobișnuite în România după ninsori și frig. Cum va fi vremea până la 1 martie
Adevarul
Noua ordine europeană dă frisoane la Paris și Londra. „Istoria are experiențele a două războaie mondiale devastatoare”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De ce nu este bine să te speli pe cap în MARȚEA ALBĂ. Tradiții și superstiții în Săptămâna Albă 2026
iamsport.ro
Ce s-a ales de cunoscutul milionar român care și-a amenițat angajatul că ”îl bate și îl duce în pădure”. A avut probleme cu legea: ”E un om normal acum”
MediaFlux
Se anunță reguli noi la RCA! Asigurare de trei ori mai scumpă pentru anumiți șoferi
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat